2011 Birželio 04

Indijoje jogos guru paskelbė bado streiką

veidas.lt

"Veido" archyvas

Garsiausias Indijos jogos guru šeštadienį pagrasino badausiantis iki mirties, jeigu premjero Manmohano Singho vyriausybė nesustiprins kovos su korupcija ir neįves mirties bausmės sunkiai nusikaltusiems pareigūnams.

Šiai protesto akcijai vadovauja guru Svamis Ramdevas, kilęs iš neraštingos šeimos, tačiau vėliau tapęs televizijos laidos, kurią žiūri apie 30 mln. žmonių, vedėju, taip pat turintis privačią “taikos” salą Škotijoje. Šafrano spalvos skraistę vilkintis jogas kartu su tūkstančiais savo sekėjų pradėjo bado streiką Delyje pastatytoje palapinėje, kuri pagal plotą prilygsta keturioms futbolo aikštėms.

Vienas laikraštis šią akciją pavadino “Jogitacija”.

“Nuo 1947 metų mūsų lyderiai mus nuvylė: jie mums suteikė nepriklausomybę, tačiau mes iki šiol gyvename skurde ir tik saujelė yra turtingi”, – skundėsi šiaurinės Pandžabo valstijos valstybės tarnautojas Balvinderas Singhas.

Šimtai Indijos gyventojų, pasipiktinusių dėl pastarųjų korupcijos skandalų, prisidėjo prie bado streiko palapinėje. Badauti taip pat pradėjo daugelis guru sekėjų visoje šalyje, įskaitant atokią Orisos valstiją ir Mumbajaus miestą.

S.Ramdevo įtaką rinkėjų nuomonei svarbiose šiaurinėse Indijos valstijose atspindi faktas, jog keturi vyriausybės ministrai susitiko su guru, kai jis atskrido į Delį savo privačiu lėktuvu, ir mėgino jį įkalbėti atsisakyti protestų. Tačiau šios derybos buvo bevaisės.

Jo kampanija yra dar vienas akibrokštas Kongreso partijos vadovaujamai koalicijai, kurią pastaruoju metu sukrėtė virtinė korupcijos skandalų, įskaitant kaltinimus dėl pelnymosi organizuojant Tautų Sandraugos žaidynes ir telekomunikacijų skandalą, kuris vyriausybei tikriausiai kainavo apie 39 mlrd. JAV dolerių.

Anksčiau Indijos visuomenės aktyvistas Ana Hazarė organizavo panašią protesto akciją, prie kurios prisidėjo milijonai gyventojų, privertusią vyriausybę pataisyti kovos su korupcija įstatymą ir įkurti nepriklausomo ombudsmeno kovai su kyšininkavimu instituciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...