2011 Gegužės 23

Įmonės atideda sąskaitų apmokėjimą 16 dienų

veidas.lt

BFL

Estijos įmonės sąskaitų apmokėjimą atideda vidutiniškai 16 dienų, viešojo sektoriaus institucijos delsia mokėti vidutiniškai 9 dienas, o vartotojai – 8 dienas, rodo skolų išieškojimo įmonės “Intrum Justitia” atliktas tyrimas.

Palyginti su 2010 metais, Estijos įmonių, privačių asmenų ir viešojo sektoriaus institucijų mokėjimo praktika nepasikeitė, rodo “Intrum Justitia” metų pradžioje atliktas tyrimas.

Pasak “Intrum Justitia” vadovo Ivaro Tammemae (Ivaro Tamemae), neapmokėtų sąskaitų procentinė dalis sudaro 3,3 proc. visų išrašytų sąskaitų. “Apskritai tai reiškia, kad privatūs asmenys, viešojo sektoriaus institucijos ir įmonės galiausiai nesumoka 3,96 mlrd. eurų sumą”, – pareiškė jis.

Tačiau palyginti su 2005 metais, Estijos įmonių mokėjimo praktika pablogėjo – minėtais metais įmonės delsė apmokėti savo sąskaitas vidutiniškai 8 dienas.

Latvijos ir Lietuvos įmonės metų pradžioje apmokėti sąskaitas delsė vidutiniškai 20 dienų, o 2005 metais Latvijos įmonės prieš apmokėdamos sąskaitas laukė vidutiniškai 13 dienų, o Lietuvos įmonės – 17 dienų.

Šiemet 13 proc. visų išrašytų sąskaitų pradelsta apmokėti 90 dienų. 2006 ir 2007 metais ši procentinė dalis sudarė po maždaug 5 proc., o 2009 metais – 15 procentų.

Šiaurės šalyse įmonės gautas sąskaitas delsia apmokėti maždaug savaitę, o Vidurio ir Pietų Europos šalyse – dvi tris savaites. Apmokant sąskaitas, mažiausiai delsia Suomijos įmonės.

Suomijos viešojo sektoriaus institucijas gaunamas sąskaitas delsia apmokėti vidutiniškai tik keturias dienas, Švedijoje – šešias dienas, o Norvegijoje – septynias dienas.

Latvijos viešojo sektoriaus institucijos ir vartotojai gaunamas sąskaitas delsia apmokėti vidutiniškai 12 dienų, o Lietuvoje – atitinkamai 26 ir 17 dienų.

Graikijos viešajame sektoriuje gaunamas sąskaitas delsiama apmokėti vidutiniškai 108 dienas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...