2011 Vasario 24

Savivaldos rinkimai

Ikiteisminiai tyrimai dėl rinkėjų pavėžėjimo pradėti Kalvarijoje ir Vilkaviškyje

veidas.lt

Ikiteisminiai tyrimai dėl rinkimų tvarkos pažeidimų pradėti Kalvarijoje ir Vilkaviškio rajone, pranešė LTV laida “Šiandien”.

Kalvarijos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkei Inai Onai Slavickienei įtarimų sukėlė, kad antra diena balsuoti į savivaldybę plūsta žmonės iš atokiausių kaimų. Kai kurie jai pasirodę kaip ką tik pakirdę iš miego.

Ji teigė rinkėjų rankose pastebėjusi pavyzdžius, kaip reikia balsuoti, ir rinkėjų pažymėjimus, atspausdintus iš interneto.

“Buvo būriai žmonių, griežtai matėsi, kad tie žmonės suprašyti, jie tarėsi vestibiulyje, prie jų stovėjo, kaip aš sakau – brigadininkas, kuris jiems viską nurodinėjo. Ir tuomet jie pradėjo eiti balsuoti, po vienos grupės pasipylė kita. Pakalbinus supranti, kad atvežti, tarkim, iš Kampinio kaimo, Kalvių kaimo, ten tolima vieta ir autobusai nevažiuoja. Sako, kad “mus atvežė”, – pasakojo komisijos pirmininkė.

Kalvarijos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

“Mes esame gavę pranešimą apie tai, kad galimai yra atvežami asmenys, kuriems daroma įtaka balsuoti už atitinkamą politinę partiją, patikrinome ir kilo įtarimų, kad galbūt galimai ir buvo daroma įtaka rinkėjų valiai”, – sakė laikinasis Kalvarijos policijos komisariato viršininkas Gintaras Zavistauskas.

Skundas apie organizuotą rinkėjų atvežimą pasiekė ir Vilkaviškio rinkimų apygardą – čia taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Trečiadienį pranešimų apie galimą rinkėjų papirkimą gauta iš Kauno, Vilniaus, Kretingos, Trakų, Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų, Švenčionių rajono, Palangos, Pagėgių.

Trečiadienį ir ketvirtadienį Lietuvoje vyksta išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų rinkimuose.

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžysis per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...