2011 Sausio 27

Domodedovas

Ieškomas mirtininkas sprogdintojas

veidas.lt

Rusijos žiniasklaida ketvirtadienį pranešė, kad vienas rusų tautybės vyras, priklausantis Šiaurės Kaukazo kovotojų grupuotei, laikomas pagrindiniu įtariamuoju tyrime dėl šią savaitę įvykdyto sprogdinimo netoli Maskvos esančiame Domodedovo oro uoste.

Praėjus trims dienoms po 35 žmonių gyvybes nusinešusios mirtininko sprogdintojo atakos didžiausiame Rusijos oro uoste, tyrėjai dar nepaskelbė jokių tvirtų išvadų, tačiau neoficialiuose pranešimuose šis išpuolis siejamas su viena Šiaurės Kaukazo kovotojų grupuote ir mįslingu sprogimu Maskvoje gruodžio 31 dieną.

Kaip rašo dienraštis “Kommersant”, tyrėjai sutelkė dėmesį į vyrą, pavarde Razdobudka, gyvenusį Stavropolio regione, esančiame į šiaurę nuo Kaukazo kalnų. Šis asmuo įtariamas priklausęs vietos islamistų kovotojų grupuotei “Nogajaus džamaatas”.

Straipsnyje nurodoma, kad Razdobudka galėjo būti Domodedove susisprogdinęs mirtininkas ir kad tyrėjau šiuo metu mano, jog užpuolikas veikiausiai buvo rusų tautybės, o ne vienos iš Kaukazo etninių grupių narys.

“Jis nėra vienintelis asmuo, įtariamas dalyvavęs atakose, – “Kommersant” citavo vieną saugumo šaltinį. – Taigi neverta daryti skubotų išvadų”.

Rusijos žiniasklaida paskelbė nuotraukas, kurioje matoma sprogimo nutraukta įtariamo mirtininko galva, rasta oro uoste, tačiau tyrėjai dar neatskleidė užpuoliko tapatybės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...