2011 Birželio 10

Ieškoma investuotojo sostinės turgavietei sutvarkyti

veidas.lt

BFL

Vilniaus miesto savivaldybė šio mėnesio pradžioje paskelbė tarptautinį konkursą Kalvarijų turgavietės rekonstrukcijai ir nuomai. Taip per artimiausius trejus metus seniausia sostinės turgavietė turėtų tapti aukštos kokybės darbo erdve smulkiesiems verslininkams ir patogia prekyviete vilniečiams bei miesto svečiams.

Investuotojų pasiūlymų laukiama iki rugsėjo 5 d., planuojama, kad konkurso rezultatai galėtų paaiškėti iki spalio.

Nuomos konkurso laimėtojui bus suteikta teisė Kalvarijų turgavietę nuomotis, rekonstruoti, eksploatuoti ir administruoti 25 metus nuo nuomos sutarties įsigaliojimo dienos.

Konkurso nugalėtojas turės per trejus metus rekonstruoti turgavietę, į rekonstrukciją investuodamas ne mažiau kaip 25 mln. litų, bei visą nuomos laikotarpį kasmet mokėti mažiausiai 1 mln. litų nuomos mokestį. Rekonstrukcija turės būti atlikta etapais, kad turgavietė nebūtų visai uždaryta ir joje nuolat vyktų prekyba.

Numatyta, kad sutartys su nuolatiniais turgaus prekeiviais bus sudaromos dabar galiojančiomis sąlygomis ir nedidinant nuomos kainų, jos galios iki 2 metų. Konkurso sąlygos garantuoja, kad po rekonstrukcijos skirstant prekybos vietas nuolatiniams Kalvarijų turgavietės prekeiviams bus teikiama pirmenybė prekiauti turgavietėje.

Be to, ne mažiau kaip pusė turgavietės prekybos vietų pastatuose ir 30 proc. likusioje teritorijoje turės būti skiriama smulkiesiems prekeiviams, o po turgavietės rekonstrukcijos nuomininkas privalės išlaikyti ne mažiau kaip 2000 prekybos vietų.

Sąlygose taip pat numatyta sudaryti sutarties priežiūros darbo grupę iš savivaldybės, įmonės ir turgavietės prekeivių ar jų asociacijų atstovų.

Praėjusių metų birželį įvykdyta Vilniaus miesto gyventojų apklausa rodo, kad ketinimams sutvarkyti Kalvarijų turgavietę, kad ji taptų modernesnė, saugesnė ir patrauklesnė gyventojams pritartų net 83,5 proc. Vilniaus gyventojų, beveik septyni iš dešimties mano, jog turgų pertvarkyti ir prižiūrėti būtų efektyviausia privačių investuotojų lėšomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...