2011 Gegužės 05

Ieško paramos dėl statomų AE saugumo

veidas.lt

BFL

Liuksemburgo vadovams gerai suprantamas Lietuvos nerimas dėl šalies pasienyje planuojamų atominių elektrinių projektų, kurie vykdomi nepakankamai skaidriai ir tinkamai neinformuojant kaimyninių valstybių ir visuomenės, teigia šioje Europos valstybėje viešinti Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Jis teigė supratimą išgirdusi per susitikimus su Liuksemburgo Deputatų rūmų pirmininku Laurentu Mosaru (Lorenu Mosaru) ir ministru pirmininku Jeanu Claude Junckeru (Žanu Klonu Junkeru).

“Liuksemburgo valdžios atstovai susitikimuose pabrėžė, kad Lietuvos nerimas dėl šalies pasienyje vykdomų branduolinių jėgainių statybos projektų yra jiems puikiai suprantamas, nes ir Liuksemburgo pasienyje veikia kelių kaimyninių valstybių atominės elektrinės, kurių saugumas kelia nemažai abejonių ir klausimų”, – teigė I.Degutienė.

Anot jos, Liuksemburgo atstovai pritarė Lietuvos pozicijai siekti, kad visa branduolinė energetika būtų vystoma laikantis griežčiausių saugumo reikalavimų ir tarptautinių konvencijų.

“Lietuva siekia, kad planuojami atominių elektrinių projektai Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje būtų įgyvendinami griežtai laikantis visų tarptautinių branduolinės saugos, radiacinės apsaugos ir aplinkosaugos reikalavimų, o ypač ESPO konvencijos dėl tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo”, – Seimo pranešime spaudai cituojama parlanmento vadovė.

I. Degutienė paragino Liuksemburgo vadovus bendromis jėgomis siekti, kad tokie ir panašūs projektai būtų vykdomi skaidriai ir tinkamai informuojant visuomenę bei kaimynines valstybes.

“Baltarusijos ir Kaliningrado srities atominės elektrinės yra statomos šalia išorinės Europos Sąjungos sienos, ypač arti Lietuvos sostinės. Todėl būtina atkreipti visų Europos Sąjungos valstybių ir Europos Komisijos, taip pat ir tarptautinių organizacijų dėmesį į nepakankamą šių projektų skaidrumą ir informacijos apie juos trūkumą”, – sakė I. Degutienė.

Seimo pirmininkė ir Seimo narių delegacija šią savaitę su oficialiu vizitu vieši Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje.

Ketvirtadienį numatomi susitikimai su Liuksemburgo premjero pavaduotoju ir užsienio reikalų ministru Jeanu Asselbornu (Žanu Aselbornu), tvarios plėtros ir infrastruktūros ministru Claude Wiseleru (Klodu Viseleru), apsilankymas Europos Teisingumo Teisme ir susitikimas su jo vadovu Vassiliosu Skourisu (Vasilijosu Skourisu).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...