2011 Gegužės 19

Idealizuota Barboros Radvilaitės meilės istorija

veidas.lt

BFL

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) kviečia į paskutinę šio sezono baleto premjerą – choreografės Anželikos Cholinos sukurtą baletą “Barbora Radvilaitė” pagal Stasio Vainiūno, Arvydo Malcio, lenkų kompozitoriaus Henriko Mikalojaus Gureckio (Henryk Mikolaj Gorecki), kitų kompozitorių muziką.

Spektaklio muzikos vadovas – Robertas Šervenikas, dailininkai Marijus Jacovskis ir Juozas Statkevičius. Premjeriniai baleto spektakliai numatomi gegužės 27, 28 ir 29 dienomis.

Barboros vaidmenį balete rengia primabalerina Olga Konošenko ir A. Cholinos spektaklyje “Ana Karenina” išgarsėjusi balerina Beata Molytė. Žygimantą Augustą šoks Eligijus Butkus ir Martynas Rimeikis. Karalienę Boną – Živilė Baikštytė ir Rūta Kudžmaitė, Žygimantą Senąjį – Aurelijus Daraškevičius. Spektaklyje šoks visa LNOBT baleto trupė, dalyvauja mimanso, choro artistai.

Barbora Radvilaitė (1520-1551) – viena garsiausių Lietuvos istorinių asmenybių, Lenkijos karalienė, Žygimanto Augusto antroji žmona. Užsisklendusi intymių išgyvenimų pasaulyje, neturėjusi jokių politinių aspiracijų ir tik žadinusi jas savo artimiesiems ir amžininkams, ji sukėlė tikrą sąmyšį to meto valstybės gyvenime ir vien savo buvimu paliko jame ryškų pėdsaką. Neįtikėtina, unikali karalių meilės istorija šį kartą atgims baleto spektaklyje.

“Lietuviams Barbora Radvilaitė – grožio ikona, meilės stebuklas. Mano užduotis – maksimaliai priartėti prie istorinės tiesos. Tačiau kad ir kaip pasakočiau, istorikams tai bus mano, kaip kūrėjos, tiesa. Turiu lietuviško kraujo ir esu idealistė, todėl šią meilės istoriją idealizuosiu. Ir darysiu tai su dideliu malonumu. Noriu, kad mes negyventume vien svetimų šalių istorijomis, juk turime tokią ryškią savąją!” – sakė teatro žurnalui “Bravissimo” choreografė A. Cholina.

Pasak kūrėjos, ji siekia sukurti tokį spektaklį, kurio niekada niekam nekiltų ranka išimti iš repertuaro. “Noriu, kad jo siužetas konkuruotų su kitais klasika tapusiais libretais ir reprezentuotų mūsų šalį, Lietuvą, iš pačios gražiausios pusės”, – teigia A. Cholina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...