2011 Lapkričio 12

Į vertybinius popierius investuoja vis mažiau lietuvių

veidas.lt


Dėl vis didėjančių ekonominių problemų Pietų Europos valstybėse ir dėl augančio nerimo visoje Europoje, visos ES investicinis klimatas šlyja, o žmonių, investuojančių į vertybinius popierius, skaičius mažėja. Pasak Vilniaus universiteto Tarptautinų santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus, prof. Ramūno Vilpišausko, jei neapibrėžtumas euro zonoje sukeltų rimtą ekonomikos nuosmukį ir už jos ribų, vertybiniai popierių rinka patirtų milžinišką smūgį ir žmonių pasitikėjimas šiuo investavimo instrumentu pasiektų minimumą.
Tiesą sakant, jau dabar žmonių, investuojančių į vertybinius popierius, skaičius visoje Europoje, kartu ir Lietuvoje, sumažėjęs. Lietuvoje jis smuko nuo 10,3 tūkst. 2007-aisiais, iki 7,6 tūkst. – 2009-aisiais. Panašu, kad ir šiemet investuotojų skaičius nepasieks 8 tūkst.
O kaip atrodo tipinis šio laikotarpio investuotojas Lietuvoje? Pasirodo, tai daugiausiai vyrai, kurių amžius 30–35 metai. Pasak Vertybinių popierių komisijos pirmininko pavaduotojo Vaido Cibo, fiziniai asmenys daugiausiai šiuo metu investuoja į tas bendrovių akcijas, kurios yra likvidžios. Bet Lietuvoje likvidžių įmonių ne itin daug, tai jos ir nėra patrauklios investuotojams.
Kaip visame pasaulyje, taip ir pas mus, nemaža dalis žmonių, anksčiau maniusių, kad dalį savo santaupų verta investuoti į akcijas, dabar šios minties atsisako ir turimus vertybinius popierius parduoda arba jų nebejudina, tai yra iš aktyvios prekybos pasitraukia. Taigi noras, kad vertybiniais popieriais Lietuvoje domėtųsi ir į juos investuotų kuo daugiau šalies gyventojų, Lietuvoje žlugo. Po visų transformacijų pasaulio ekonomikoje, po didžiulių akcijų kainų svyravimų nepanašu, kad Lietuvoje bus daugiau nei 8,5 tūkst. investuotojų.

Investuotojų skaičius Lietuvoje

Metai    Investuotojai
2007    10 288
2008    9689
2009    7659
2010    8438
2011 spalio 1 d.    6696

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...