2010 Spalio 29

Jurgis Razma

Į “Veido” klausimus atsako Jurgis Razma

veidas.lt

– Ar virtinė jau vykstančių ir dar galinčių kilti procesų dėl Seimo narių mandatų atėmimo gali turėti įtakos 2011 metų Biudžeto įstatymo priėmimui?

– Be jokios abejonės, tiek Konstitucinio Teismo nagrinėjami dalykai, tiek Etikos ir procedūrų komisijoje vykstantys televizijos projektuose dalyvaujančių Seimo narių svarstymai trukdo bendrai susitelkti ir imti rimtai svarstyti kitų metų biudžetą. Šitie nervingi, tegu ir antraeiliai, dalykai tikrai nepadeda ieškoti protingų Biudžeto įstatymo pataisų. Bet, manau, perspektyva vis dėlto gera – atėjus metui priimti įstatymą visi susitelksime ir, nepaisydami šalutinių reiškinių, balsuosime tvarkingai.

Noriu atkreipti dėmesį, kad praėjusį antradienį Biudžeto įstatymo pateikimo stadijoje valdančioji koalicija vieningai balsavo už biudžeto projektą lydinčiuosius teisės aktus, nors opozicija akivaizdžiai balsavo politiškai angažuotai pasisakydama prieš visus siūlymus. Toks vieningas valdančiosios daugumos nusistatymas teikia vilčių ateičiai. Juo labiau kad ir Valstiečių liaudininkų partijos parlamentarų laikysena duoda erdvės susitarti dėl paramos biudžetui. Įdėmiai išanalizuosime jų teikiamus siūlymus ir, tikiuosi, galėsime rasti bendrą kalbą.

– Pastarosiomis savaitėmis tiek esami įtakingų Tėvynės sąjungos politikų patarėjai, tiek buvę partijos ideologai atvirai reikalauja nedelsiant pašalinti iš posto premjerą A.Kubilių. Ar tai gali kaip nors paveikti biudžeto svarstymą?

– Nesu linkęs sureikšminti įvairių politikos apžvalgininkų išsakomų nuomonių. Tokių dalykų ne kartą būdavo ir anksčiau, tad tikrai neskubu daryti kokių nors kategoriškų išvadų. Visus tokius viešus pasisakymus priimame kaip nuomonių reiškimą, o Lietuvoje kiekvienas turi teisę turėti ir laisvai išsakyti savo nuomonę. Esame politikoje ne pirmus metus, pripratome. Nesu pastebėjęs, kad pasigirstantys reikalavimai keisti partijos pirmininką ir ministrą pirmininką A.Kubilių į kurį kitą, labiau populiarų, politiką būtų sukėlę kokį nors rezonansą partijoje ir jos frakcijoje Seime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...