2016 Kovo 17

Eurovizija

Į Stokholmą vyks laimėti

veidas.lt

BFL

Dainininkas Donatas Montvydas, scenoje prisistatantis Donny Montell pseudonimu, atstovaus Lietuvai šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris gegužės 10–14 d. vyks Stokholme. D.Montvydas – pirmasis atlikėjas šalies istorijoje, konkurse dalyvausiantis antrą kartą. Sėkmę jis jau bandė 2012-ųjų „Eurovizijoje“, kuri vyko Azerbaidžane. Baku dainininkui su kūriniu „Love is Blind“ pavyko įveikti pusfinalio barjerą, o galutinėje rikiuotėje jis liko keturioliktas.

Šiemet į Švediją dainininkas vyks su kūriniu „I‘ve Been Waiting For This Night“, kurį parašė švedai Jonas Thanderis ir Beatrice Robertsson.

Nacionalinė atranka į „Eurovizijos“ konkursą, kurioje varžėsi 28 muzikantai, šiemet truko dešimt savaičių. Dalyviai buvo padalyti į dvi grupes: atlikėjų, kurie atrankoje dalyvavo su savo daina, ir atlikėjų, neturinčių savo dainos.

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą pateko šeši atlikėjai. Antroji vieta atiteko dainininkei Ericai Jennings su kūriniu „Leading Me Home“, trečia liko Rūta Ščiogolevaitė su daina „United“. Finale taip pat pasirodė Aistė Pilvelytė, Ieva Zasimauskaitė ir Ruslanas Kirilkinas.

Atranką laimėjusiam D.Montvydui daugiausiai taškų skyrė ir žiuri komisijos nariai, ir televizijos žiūrovai. D.Montvydą palaikė beveik 19 tūkst. žmonių – 5 tūkst. daugiau nei E.Jennings.

Lietuva „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvaus 17-ąjį kartą. Iki šiol sėkmingiausias Lietuvos pasirodymas „Eurovizijoje“ buvo lygiai prieš dešimtmetį, kai grupė „LT United“ užėmė šeštą vietą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...