- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Į Stokholmą vyks laimėti

Autorius: veidas.lt | 2016 03 17 @ 12:43 | Muzika | No Comments

BFL

Dainininkas Donatas Montvydas, scenoje prisistatantis Donny Montell pseudonimu, atstovaus Lietuvai šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris gegužės 10–14 d. vyks Stokholme. D.Montvydas – pirmasis atlikėjas šalies istorijoje, konkurse dalyvausiantis antrą kartą. Sėkmę jis jau bandė 2012-ųjų „Eurovizijoje“, kuri vyko Azerbaidžane. Baku dainininkui su kūriniu „Love is Blind“ pavyko įveikti pusfinalio barjerą, o galutinėje rikiuotėje jis liko keturioliktas.

Šiemet į Švediją dainininkas vyks su kūriniu „I‘ve Been Waiting For This Night“, kurį parašė švedai Jonas Thanderis ir Beatrice Robertsson.

Nacionalinė atranka į „Eurovizijos“ konkursą, kurioje varžėsi 28 muzikantai, šiemet truko dešimt savaičių. Dalyviai buvo padalyti į dvi grupes: atlikėjų, kurie atrankoje dalyvavo su savo daina, ir atlikėjų, neturinčių savo dainos.

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą pateko šeši atlikėjai. Antroji vieta atiteko dainininkei Ericai Jennings su kūriniu „Leading Me Home“, trečia liko Rūta Ščiogolevaitė su daina „United“. Finale taip pat pasirodė Aistė Pilvelytė, Ieva Zasimauskaitė ir Ruslanas Kirilkinas.

Atranką laimėjusiam D.Montvydui daugiausiai taškų skyrė ir žiuri komisijos nariai, ir televizijos žiūrovai. D.Montvydą palaikė beveik 19 tūkst. žmonių – 5 tūkst. daugiau nei E.Jennings.

Lietuva „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvaus 17-ąjį kartą. Iki šiol sėkmingiausias Lietuvos pasirodymas „Eurovizijoje“ buvo lygiai prieš dešimtmetį, kai grupė „LT United“ užėmė šeštą vietą.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/i-stokholma-vyks-laimeti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.