2011 Vasario 03

Ekonomika

I.Šimonytė: sausį valstybė gavo daugiau pajamų, bet džiūgauti dar anksti

veidas.lt

Finansų ministrė sako, kad sausio mėnesio biudžeto pajamų planas ne tik įvykdytas, bet ir viršytas. Tačiau, anot Ingridos Šimonytės, džiūgauti ar atsipalaiduoti dar per anksti, pranešė LTV laida “Panorama”.

I.Šimonytė teigia, kad sausį į biudžetą surinkta daugiau visų pagrindinių mokesčių. Biudžeto pajamos padidėjo 26 proc. ir sudarė daugiau nei 1,5 mlrd. litų – 50 mln. litų daugiau nei prognozuota. Labiausiai augo mokesčiai, susiję su vartojimu.

“Reikia nepamiršti, kad sausio mėnesį sumokamos PVM ir akcizų sumos už tą, kas sumokama gruodžio mėnesį. Gruodžio mėnesį buvo didžiosios šventės, atitinkamai vartojimas ir akcizinių prekių. Palyginti su praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, PVM surinkta 200 mln. litų daugiau, o akcizų apie 80 mln. litų – augimas atitinkamai 70 ir 40 proc. Atrodo labai daug, bet tikrai dalis to padidėjimo nulemta to, kad šį mėnesį buvo sumokėtos įplaukos už gruodžio mėnesio veiklą”, – sakė finansų ministrė I.Šimonytė.

Daugiau surinkta ir gyventojų pajamų mokesčio. Tačiau pasak finansų ministrės, džiūgauti dėl sausio rezultatų gerokai per anksti. Juolab, kad didesnį pajamų surinkimą lėmė ne tik tradiciškai per šventes išaugantis vartojimas.

“Kalbėti apie biudžeto peržiūrėjimą į išlaidų didinimo pusę, mums turbūt ir nevertėtų tokių lūkesčių kurti, nes jei mes ir įvykdysime pajamų planą tokį, kokį užsibrėžę, su visa mokesčių administravimo pagerinimo užduotimi. Tai reiškia, kad mūsų deficitas bus beveik 6 proc. ir reikia nepamiršti, kad tą deficitą reikia mažinti ir toliau, kuo geriau mes įvykdysime planą, kuo daugiau bus pajamų, kuo spartesnis bus ūkio atsigavimas ar efektyvesnės mokesčių administravimo priemonės, tuo mažiau galvos skausmo turėsime 2012 metams”, – aiškino I.Šimonyte.

Anot finansų ministrės, kol kas sunku įvardyti, kuri dalis didesnių sausio pajamų gali būti nulemta vykdant Vyriausybės deklaruotus planus surinkti daugiau mokesčių kovojant su šešėliu ir kontrabanda. Esą realūs šios kovos rezultatai turėtų aiškėti pavasarį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...