2011 Sausio 14

Pinigų iššvaistymas

Finansų departamento vadovės turėtų būti nušalintos nuo pareigų

veidas.lt

Aplaidžiu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariamos Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė ir jos pavaduotoja Dalė Špakauskienė turėtų būti nušalintos nuo pareigų, BNS sakė parlamento vicepirmininkė Virginija Baltraitienė.

“Manau, kad asmenys, kuriems pateikti įtarimai, neturėtų dirbti”, – penktadienį BNS sakė Seimo kanceliarijos darbą kuruojanti vicepirmininkė.

Ji teigė, jog Seimo vadovybė nebuvo informuota apie tai, kad abiem Finansų departamento vadovėms yra pateikti įtarimai. Nepaisant to, V.Baltraitienės teigimu, su Seimo kancleriu ne kartą kalbėta, jog kilus įtarimams dėl netvarkos buhalterijoje, už tai atsakingos pareigūnės negali toliau eiti pareigų.

“Bet kancleris nieko nedarė. Seimo valdyba pati nušalinti nuo pareigų negali. (…) Žinoma, kol kas tik pateikti įtarimai, teismo sprendimo nėra, tačiau reaguoti į susidariusią padėtį vis tiek reikia”, – kalbėjo V.Baltraitienė.

Jos teigimu, pirmadienį kviečiamas Seimo valdybos posėdis padėčiai Finansų departamente aptarti.

Ikiteisminiam tyrimui dėl Seimo kanceliarijos buhalterijos tvarkymo vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Gužaitė penktadienį BNS patvirtino, kad įtarimai D.Špakauskienei buvo pateikti dar rugpjūčio pabaigoje, o D.Petrauskienei – rugsėjį. Jų byla buvo išskirta iš buvusios Seimo kasininkės Reginos Petkelienės ir buvusios Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterės Olgos Goluskaitės bylos.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė savo ruožtu paprašė Seimo kanclerį Joną Milerių imtis visų būtinų teisinių priemonių užtikrinant skaidrų ir sąžiningą lėšų naudojimą Seimo kanceliarijoje, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Anot šio pranešimo, nei Seimo vadovė, nei Seimo valdyba, nei Seimo kancleris iki žiniasklaidos pranešimų nėra gavę prokuratūros pranešimo apie Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorei D.Petrauskienei ir jos pavaduotojai D.Špakauskienei oficialiai pateiktus įtarimus dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Įtarimai Finansų departamento vadovėms pateikti, kai už didelės sumos pinigų iššvaistymą teisiama buvusi Seimo kasininkė Regina Petkelienė prabilo apie esą buvusią netvarką Seimo kanceliarijos buhalterijoje.

Ji aiškino, kad nesilaikydama taisyklių skolindavusi pinigų iš kasos parlamentarams bei Seimo kanceliarijos darbuotojams, tarp jų – ir kancleriui J.Mileriui, kanceliarijos Finansų departamento vadovei D.Petrauskienei, kuri esą negrąžino 120 tūkst. litų.

Finansų departamento direktorė savo ruožtu teigė pinigų nesiskolinusi ir neėmusi jų kitiems politikams ar kanceliarijos darbuotojams.

“Aš galiu drąsiai patikinti: nė vienas Seimo narys, nei darbuotojas nebuvo pas mane atėjęs ir paprašęs, kad aš pasakyčiau ar liepčiau, kad kasininkė R.Petkelienė paskolintų pinigų”, – žurnalistams ketvirtadienį teigė D.Petrauskienė.

2009 metų liepą Seimo kanceliarijos kasoje pasigedus per 440 tūkst. litų, R.Petkelienė apkaltinta iššvaisčiusi per 370 tūkst. litų. Šiuos pinigus ji esą perleido buvusiai Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterei O.Goluskaitei, o dar beveik 70 tūkst. litų pasisavino.

R.Petkelienės ir O.Goluskaitės byla nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...