2010 Rugpjūčio 24

Gintaras Sarafinas

Į Seimą – pasiimti algos

veidas.lt

Šį savaitgalį televizijos triukšmingai pradėjo naują sezoną. Ir ne tik televizijos, bet ir Seimo nariai. Tiesa, teoriškai parlamentarų pats darbų įkarštis laukia rugsėjo 10-ąją, kai prasidės Seimo sesija, tačiau tai galima pasakyti tik apie normalius politikus, o tokių bent mūsų parlamente vis mažiau. Užtat vis daugiau mūsų Seimo narių elgiasi kaip klounai, taigi ir savo darbovietę baigia paversti cirku.

Štai keletas pavyzdžių. Seimo narys, kadaise netgi ėjęs Seimo pirmininko pareigas Arūnas Valinskas kviečia į televizijos talentų šou. Šią laidą jis, beje, ir ves. Tiesa, Seimo nario mandato jis neatsisako, taigi tuo pat metu dirbs ir parlamente. Ten tikriausiai taip pat ieškos talentų. Ir jų ten tikrai daug. Tik gaila, kad ne politikos talentų.

Jo žmona, taip pat Seimo narė Inga Valinskienė ves kitą televizijos laidą. Dar pora parlamentarų kviečia žiūrėti šokių programas, kuriose jie patys dalyvaus. Beje, tie šokėjėliai kiekvieną dieną po tris valandas tryps ant parketo ir taip ruošis kassavaitiniam filmavimui.

Kai kas ims įrodinėti, kad tai nėra smerktinas dalykas. Bet ar tikrai? Minėti ir dar keliolika neminėtų Seimo narių rinkėjams parodo, kad darbas Seime tėra tarsi užklasinės veiklos būrelis, kuriame nėra ką veikti, todėl reikia pasiieškoti rimtesnių darbų. Taigi jie ir ieško. Dar vienas Seimo narys Arminas Lydeka iš neturėjimo ką veikti ne tik skaito paskaitas, remontuojasi palėpes, bet dabar jau ir elgetą televizijos laidose vaidina. Ką dar būtų galima sugalvoti? Dar būtų galima sudalyvauti laidose “Kitas” ir “Aistrų pakrantė”, pasiprašyti vesti laidą “Kakadu”. Koks skirtumas – vis tiek jau visos absurdo ribos peržengtos.

Parodykite bent vieną išsivysčiusią Vakarų Europos valstybę, kurios parlamentarai – ir ne pavieniai, o tiesiog būriais – taip elgtųsi. Nieko panašaus nėra. Čia mes esame pionieriai. Kur dar yra tokių nonsensų, kai rinkėjai iškelia žmogų į įstatymų leidžiamąją valdžią, o išrinktieji Seime lankosi tarp šokių repeticijų ir talentų paieškų, iš Seimo pasiima algą (juk visiems garsiai ir viešai pareiškė, kad iš televizijos projektų jie algos negauna) ir toliau traukia ieškoti linksmesnių pramogų.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija kažką svarsto, kažką pasmerkia, bet koks skirtumas, kam visa tai, jeigu du trečdaliai parlamentarų, be savo pagal pareigas priklausančių užsiėmimų, turi įvairiausios papildomos veiklos. Ir jiems visai neįdomu, kad Lietuvos Seimu pasitiki vos 3 proc. šalies gyventojų, jiems rūpi tik tai, kad jie žinomi, yra neblogi šoumenai, juokdariai, šokėjai, artistai, D.Kedžio istorijos žinovai ir puikūs asmeninių problemų sprendėjai.

Tiesa, didžiumą dabartinių parlamentarų už tokį darbą, kokį jie dirba Seime, dauguma darbdavių apskritai ištrenktų į gatvę. Ir kad tai nėra prasimanymas, rodo ankstesnių Seimo narių istorijos – sunku buvusiems parlamentarams susirasti darbo.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Nesuprantu tik tai vieno. Nejau nėra jokios instancijos, kuri patrauktų tokius, atsiprašant, debilus baudžiamojon atsakomybėn? Nes šiaip tai tokie išsišokimai prieštarauja Konstitucijai. Aišku, sako, kad algos negauna, tačiau – faktas lieka faktu – jie dirba ne seime, o televizijoje. Tad, ar nevertėtų gerb. seimūnams/šoumenams apsispręsti, kur jie mieliau norėtų būti – Seime ar šou verlse.

  Kitose valstybėse tai grėstų išmetimu iš parlamento, kitais atvejais – didžiulėmis piniginėmis baudomis arba įkalinimu. Tik pas mus kažko niekas nedrįsta imtis tokių veiksmų prieš seimūnus. Mat, neliečiamybę turi… Bet kas iš tos neliečiamybės, jei juos galima spardyti, trypti ir aplieti kokiu vandeniu? (Šiaip mintį mestelėjau)

  Dėl įdomumo iš LR Konstitucijos:

  (60 straipsnis)

  “Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijoje, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ir įmonėse.”

  Taigi, prieštarauja Konstitucijai – TRAUKTI BAUDŽIAMOJON ATSAKOMYBĖN, JŪS, URODAI, BLET.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...