2011 Vasario 28

Savivaldos rinkimai

Į savivaldą išrinktų Seimo narių sprendimas dėl mandato priklausys ir nuo koalicijų dėlionių

veidas.lt

Į savivaldybių tarybas išrinkti Seimo nariai neslepia, jog jų sprendimas – kurį mandatą rinktis – priklausys ir nuo koalicijų dėlionių, tą dalis jų deklaravo ir eidami į rinkimus.

Galimas pretendentas į naujojo Klaipėdos miesto mero postą parlamentaras Vytautas Grubliauskas dar prieš rinkimus patvirtino, kad turėdamas galimybes tapti Klaipėdos meru atsisakys Seimo nario mandato.

Po rinkimų pirmadienį spaudos konferencijoje parlamentaras pakartojo, jog šios nuostatos laikosi ir šiuo metu.

“Jeigu koalicija susiformuos tokia, kad galima kalbėti apie pakankamą atstovavimą formuojant tiek politines, tiek administracines struktūras, ir mūsų partija įgis tiek moralinę, tiek matematinę teisę pretenduoti į mero poziciją (tuomet atsisakytų parlamentaro mandato – BNS). Pilna koalicija, jos išsidėstymas bus aiški per savaitę-dvi”, – sakė Seimo narys.

Į Vilniaus miesto tarybą išrinktas Darbo partijos atstovas Jonas Pinskus primena, jog dar prieš rinkimus buvo priimtas sprendimas parlamentaro mandatą keisti į vicemero postą, ir ši nuostata tebegaliojanti.

“Kaip prieš rinkimus sakiau, jei vicemeras – tai vicemeras, bet kol kas dar labai anksti pasakyti, kaip įvykiai klostysis”, – BNS sakė J.Pinskus.

Į Raseinių rajono tarybą išrinktas “tvarkietis” Remigijus Ačas sako, jog jo sprendimas dėl mandato priklausys nuo derybų dėl valdančiosios koalicijos rezultatų.

“Šiandien kaip tik prasideda derybos, o kad jos įvyktų, reikia turėt galutiniu rezultatus, ir jei pavyks suformuoti valdančiąją daugumą, o tikiuosi, kad pavyks, rinksiuosi darbą savivaldoj”, – BNS sakė R.Ačas.

Tuo tarpu Naujosios sąjungos (socialliberalų) sąrašu į Šiaulių miesto tarybą išrinktas Valerijus Simulikas sako apsisprendęs likti Seime, kadangi partija į miesto merus nepretenduoja. “Lieku Seime, partija nusprendė paremti daugiau balsų surinkusių kolegų kandidatą į merus”, – BNS sakė V.Simulikas.

Kai kurie Seimo nariai sako jau prieš rinkimus rinkėjus informavę, kad į savivaldos rinkimus eina reklamuodami savo partiją ar grupę, bet savivaldoje likti neketina.

Seimo mandatą pasilieka Klaipėdos rajone su “tvarkiečiais” į savivaldybės tarybą išrinktas Petras Gražulis. Jis sako jau kampanijos metu rinkėjus informavęs, jog į savivaldą eiti neketina.

“Aš dar prieš rinkimus informavau žmones, kad lieku dirbti Seime, o mūsų tikslas einant į rinkimus buvo pakeisti nomenklatūrinę valdžią, kad ji tarnautų žmonėms, ir, jei tai pavyks, būdamas Seime aš jiems padėsiu patarimais, idėjomis”, – BNS sakė P.Gražulis.

Kazlų Rūdoje su nepriklausomų kandidatų koalicija kandidatavęs ir į tarybą išrinktas Krikščionių partijos frakcijos atstovas Mantas Varaška irgi sako dar prieš rinkimus deklaravęs, jog liks Seime.

Parlamentaras sako, jog nepriklausomų kandidatų bendraminčių sąraše kandidatavo deklaruodamas paramą jų sąrašui.

“Aš jau gerokai prieš rinkimus, dar gruodžio mėnesį, informavau, kad liksiu Seime, o kandidatavau norėdamas parodyti paramą tiems žmonėms. Mane iš sąrašo pabaigos išreitingavo į priekį, tačiau aš jau tapdamas kandidatu sakiau, kad dirbsiu Seime”, – BNS sakė M.Varaška.

Savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatavo per 20 Seimo narių ir trys europarlamentarai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...