2012 Sausio 16

Į Lietuvos NT rinką ateina patirtimi išsiskiriantis žaidėjas

veidas.lt


Nuo šiol nekilnojamojo turto bei infrastruktūros objektų savininkai Lietuvoje galės naudotis pasaulinio lygio inžinerijos, statybos, valdymo ir priežiūros patirtimi, kurios taikymą užtikrins dviejų kanadietiško kapitalo kompanijų įsteigta įmonė „SNC-Lavalin Homburg Property Management“, š.m. sausio 19 d. atidaranti biurą Vilniuje. Analogiškos bendros įmonės šią savaitę veiklą pradeda ir Taline bei Rygoje.

Įmonės steigėjai yra net 100 metų patirtį turinti viena didžiausių pasaulyje inžinerijos, statybos, valdymo ir priežiūros kompanijų „SNC-Lavalin Group Inc.“ bei Baltijos šalyse veikianti įmonė „Homburg Valda“, priklausanti Homburg įmonių grupei, kuri daugiau nei 40 metų plėtoja ir valdo nekilojamojo turto objektus Kanadoje, JAV ir Nyderlanduose.

Pasak bendrovės „SNC-Lavalin Homburg Property Management“ direktoriaus Algirdo Augustaičio, įkurti bendrą įmonę paskatino „Homburg Group“ patirtis Baltijos šalyse ir rinkos vystimosi potencialas, ypač viešosios ir privačios partnerystės srityje.

„Su kapitalo trūkumu infrastruktūros kūrimui ar tobulinimui susiduria ne tik besivystančios valstybės ir ne tik ekonomiškai įtemptu metu. Kanadoje viešojo ir privataus kapitalo partnerystė yra įprastas kelias, ir tokioms šalims kaip Lietuva būtų naudinga pasinaudoti mūsų turima gerąja patirtimi“, – sako A.Augustaitis.

Jo teigimu, „SNC-Lavalin“ komandai yra pavykę pritraukti didžiausią įmanomą kapitalą net rinkai pergyvenant finansiškai sunkiausius laikus. Pavyzdžiui, 2010 m. McGill Universitetinės ligoninės centrui kompanija užtikrino net 732 mln. USD (apie 1,97 mlrd. Lt) investicijų, kas tapo didžiausia suma viešos ir privačios partnerystės istorijoje Kanadoje.

Viešosios ir privačios partnerystės projektams, o ypač specifinės infrastruktūros – geležinkelių, oro uostų, tiltų, ligoninių, kalėjimų, bendrovė planuoja pasitelkti ir motininių kompanijų žmoniškuosius resursus.

Siūlydama savo paslaugas Lietuvoje veikiančioms verslo kompanijoms „SNC-Lavalin Homburg Property Management“ labiausiai orientuosis į prekybos, biurų ir logistikos centrus. Pasak bendrovės direktoriaus, pagrindinis naujosios įmonės konkurencinis pranašumas – geresnis kainos ir kokybės santykis, nei šiandien klientai gauna rinkoje.

1911 m. Kanadoje įkurta „SNC-Lavalin Group Inc.“ yra viena didžiausių inžinerijos, statybos, valdymo ir priežiūros bendrovių pasaulyje.  Daugiau kaip 24 tūkst. darbuotojų turinčios kompanijos pajamos 2010 m. siekė 6,8 mlrd. CAD. Kasmet kelis šimtus projektų projektų įvairiose šalyse vykdančios kompanijos klientai yra biudžetinės įstaigos, telekomunikacijų, žiniasklaidos verslo kompanijos, oro linijos, finansų institucijos, energetikos, mažmeninės prekybos ir kitų sričių bendrovės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...