2011 Balandžio 12

Partijos

I. Degutienė laukia realių veiksmų

veidas.lt

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko posto pasiryžusi siekti Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienį sakė, kad partijai reikia daugiau realių darbų ir mažiau intrigų.

Taip pat I.Degutienė sakė apsisprendusi dalyvauti partijos lyderio rinkimuose, kad šie pagaliau būtų demokratiški, ir sako tokiu žingsniu siekianti ne skaldyti partiją, o priešingai – ją vienyti.

“Pirmiausia partijai reikia daugiau atvirų pokalbių, daugiau nuoširdžių pasikalbėjimų, daugiau diskusijų ir turbūt daugiau realių darbų ir mažiau intrigų”, – spaudos konferencijoje I.Degutienė atsakė į klausimą, kokių pokyčių reikėtų konservatoriams.

“TS-LKD yra, manau, demokratiška partija, ir iki šiol tikrai mes neturėjom demokratiškų partijos pirmininko rinkimų, kadangi ir aš pati du kartus esu atsisakiusi dalyvauti tokiuose rinkimuose. Manau, kad mes esam brandi partija, ir turim žengti tą žingsnį, ir tikrai turėti demokratinius partijos vadovo rinkimus, ir aš apsisprendžiau rinkimuose, tuo labiau, kad turiu pasitikėjimą, ir nemažai skyrių iškėlė mano kandidatūrą”, – kalbėjo I.Degutienė.

Pasak I.Degutienės, jos žingsnis mesti iššūkį partijos vadovo rinkimuose dabartiniam pirmininkui A.Kubiliui nėra partijos skaldymas.

“Tai yra dar didesnis partijos vienijimas, mes darkart parodom, kad partija yra demokratiška, ir kad mes eisim būtent tokiu keliu, stiprindami partiją, tiek galėdami atviriau kalbėti, reikšti nuomones, kurios, natūralu, gali ir turi būti įvairios. Jei partijos žmonės kalbės vienu balsu, tai jau bus ne Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, o tai bus komunistų partija”, – sakė parlamento vadovė.

Ji taip pat tvirtino į Ministrų kabineto vadovo kėdę nesitaikanti ir deklaravo paramą A.Kubiliui kaip premjerui.

“Visada palaikiau ir palaikysiu A.Kubilių kaip Vyriausybės vadovą, kuris tikrai padarė nepaprastai daug darbų, kurie šiandien reikalingi Lietuvai, jos žmonėms, tie darbai buvo nepopuliarūs, bet reikalingi. Galbūt pateikimas tų darbų nebuvo toks, kokio norėjosi, bet palaikiau ir palaikysiu A.Kubiliaus kaip premjero poziciją”, – sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė I.Degutienė antradienį paskelbė apsisprendusi dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose.

I.Degutienės kandidatūrą rinkimuose į TS-LKD iškėlė 15 skyrių ir bendruomenių, dabartinį vadovą A.Kubilių – 33 skyriai ir bendruomenės.

Taip pat į partijos pirmininkus iškelti parlamentarai Mantas Adomėnas, Kęstutis Masiulis, Valentinas Stundys, Gintaras Songaila bei Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis.

V.Stundys, K.Masiulis ir M.Adomėnas antradienį BNS sakė atsiimantys savo kandidatūras I.Degutienės naudai.

Kovoti dėl partijos vadovo posto buvo pasiryžęs parlamentaras G.Songaila ir N.Puteikis, tačiau, neoficialiomis žiniomis, pirmadienio vakarą jų kandidatūroms nepritarė TS-LKD Priežiūros komitetas.

TS-LKD tarybos numatyta tvarka, patvirtinus kandidatus į partijos pirmininkus, mėnesį vyks agitacija, vėliau, iki gegužės 26-osios, – balsavimas skyriuose. Po to bus šaukiamas suvažiavimas, kuris patvirtins visuotinai išrinktą pirmininką.

Dabartinio partijos pirmininko premjero A.Kubiliaus dvejų metų kadencija TS-LKD vadovo poste baigiasi birželio mėnesio antroje pusėje. A.Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...