2011 Birželio 20

Į būstų brangimo prognozes pirkėjai nereaguoja

veidas.lt

"Veido" archyvas

Pernai prie būstų rinkos atsigavimo labiausiai prisidėjo didieji miestai, o šiemet sandorių augimas didžiuosiuose miestuose pradeda išsikvėpti.

“Rinka artėja prie sveikos būsenos – nebebijodami perka tie, kam reikia, tačiau neperka ir neparduoda tie, kam nereikia. Manau, kad rinkos augimą šiemet daugiau lemia fundamentalūs, o ne psichologiniai veiksniai. Mažesni miestai natūraliai atsilieka, juose vykstantys procesai primena tai, ką matėme didmiesčiuose 2010 metais, kai iš pogrindžio išlindę pirkėjai ir pardavėjai vėl pradėjo aktyviau veikti”, – “Verslo žinioms” sakė “DnB Nord būstas” direktorius Gediminas Jankauskas.

Šiemet sausio-balandžio mėnesiais, palyginti su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, Mažeikiuose, anot “DnB Nord būsto”, sandorių skaičius padidėjo 37,2 proc., o Vilniuje augo 3,2 proc., Kaune – 7,5 procento.

Pernai būstų rinkos augimas siekė maždaug 30 proc. Šiemet būstų sandorių skaičius, palyginti su 2010-aisiais, auga 10 proc.. Registrų centro duomenimis, būstų sandorių skaičiaus augimas sulėtėjo ir tai rodo, kad žmonių nebeveikia rinkos dalyvių prognozės, jog būstai brangs.

Anot Registrų centro, seniau žmonės į tokius mėginimus dirbtinai sužadinti kainų augimą reagavo jautriai, tai atsispindėdavo sandoriuose, o dabar pirkėjai tiesiog nereaguoja.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...