2011 Balandžio 19

Politika

Homofobiją Lietuvoje skleidžia politikai

veidas.lt

Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė sako, jog Lietuvoje vis dar kurstoma neapykanta homoseksualiems žmonėms, ir, pasak jos, paradoksalu, jog tai daro politikai.

Seimo narė tai sakė antradienį spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatyta knyga, skirta padėti tėvams, turintiems homoseksualių ir biseksualių vaikų.

Renginyje Seime dalyvavo Švedijos, Lenkijos, Nyderlandų, Airijos, Prancūzijos, Belgijos ambasadoriai, kiti atstovai iš Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių Lietuvoje.

“Lietuvos visuomenėje vis dar kurstoma neapykanta homoseksualios prigimties žmonėms. Paradoksalu tai, kad homofobiją Lietuvoje skleidžia politikai, Seimo nariai, kurie nieko neišmano apie žmogaus lytinę prigimtį, ir todėl nepailstamai kurpia diskriminacinius teisės aktų projektus, kriminalizuojančius lytinių mažumų gyvenimą”, – spaudos konferencijoje sakė Seimo narė.

“Kaip Lietuvoje gyventi tėvams, kurie pagimdė homoseksualius ar biseksualius vaikus, kai jie mato ar girdi politikus, niekinančius jų ir jų vaikų gyvenimus? Kuo kalti vaikai, kad jiems tenka augti nepakantumo atmosferoje, neišsilavinusių politikų ir homofobų visuomenėje?” – retoriškai klausė A.M.Pavilionienė.

Parlamentarė tvirtino, jog vienintelis būdas padėti homoseksualiems ir biseksualiems jaunuoliams – visuomenės švietimas.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs psichologas, “Jaunimo linijos” direktorius Paulius Skruibis sakė, jog savo skirtingos lytinės orientacijos suvokimas – sudėtinga gyvenimo situacija.

“Klausimas – ar pasakyti apie savo seksualinę orientaciją, ar tai sunki gyvenimo situacija? Turbūt atsakymas – taip, kad tai gali būti labai sunki gyvenimo situacija, ypač kai visuomenėje tiek daug nepakantumo homoseksualiems žmonėms”, – kalbėjo psichologas.

Paskambinusi iš Kauno telefonu kalbėjo mama Vida, kurios sūnus prisipažino jai esąs homoseksualios orientacijos. Moteris tvirtino, jog iš pradžių jai tai atrodžiusi pasaulio pabaiga, o šiuo metu baisiausia – dėl visuomenės reakcijos.

“Kai jis man pasakė, tuo metu man atrodė, kad tai yra pasaulio pabaiga ir žemė slysta iš po kojų, tik vienas dalykas buvo, kad mane labai palaikė mano sutuoktinis. Mes auginom savo du vaikus kaip ir visos šeimos, jiems nestigo meilės, nestigo dėmesio, bet, deja, aš sužinojau, buvo atviras mano sūnus, kad jis yra ne toks, kokio aš tikėjausi”, – kalbėjo Vida.

Ji tvirtino, jog jai svarbu, kad visuomenėje būtų kalbama apie lytines mažumas. “Man labai svarbu, kad būtų visuomenėje analizuojama šia tema, nes, manau, ne mano vienas vaikas toks yra, kuris nei blogesnis, nei kvailesnis, neturi jokių problemų, mokosi, turi savo pareigas, tik tiesiog yra kitoks, nei priimta matyti mūsų visuomenėje”, – sakė homoseksualų sūnų turinti mama.

Seimas po pateikimo yra pritaręs Seimo nario Petro Gražulio inicijuotam Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektui, kuriuo numatoma “už viešą homoseksualių santykių propagavimą” bausti nuo 2 tūkst. iki 10 tūkst. litų bauda. Dėl įstatymo projekto priėmimo dar nebalsuota.

Parlamentaras tvirtina, jog jo teikiamos pataisos tikslas – įtvirtinti, jog “už teisingos ir darnios visuomenės vertybių viešą niekinimą, viešą raginimą jas niekinti būtų įtvirtinta administracinė atsakomybė”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    O už viešas homofobijos apraiškas irgi gali kas nors pasiūlyti įtvirtinti įstatyme Seime. Tada tas pats grėstų kokiam Uokai ar Gražuliui. Nuo 5 iki 10 tūkstančių litų. Kai paplonėtų piniginės, susidomėtų kitais “aktualiais” reikalais.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...