Veidas.lt Veidas.lt
Hibridinis karas be ribų

Pastaruoju metu nuolatos kartojama apie NATO nepasirengimą gudriam Rusijos kariavimo būdui. NATO pajėgų Europoje vadas gen. Philipas Breedlove’as ragina būti pasirengusius kovoti su vadinamaisiais žaliaisiais žmogeliukais – ginkluotais kariškiais be atpažinimo ženklų, kurie visokiausiais būdais destabilizuoja padėtį auka tapusioje šalyje.

 

Dienraštis „The Financial Times“ teigia, kad NATO aljansas buvo sukrėstas dėl informacinio karo, kurį konflikto su Ukraina metu vykdė Rusija. Todėl dabar ieškoma naujų būdų, kaip pasipriešinti agresyvios propagandos kampanijai.

NATO dirbančios „smegenų kalvės“ (angl. „think tanks“), šalių narių kariuomenės ir karinės organizacijos, NATO įstaigos tapo internetinio brukalo, vadinamojo trolinimo ir kitokių kibernetinių atakų objektais. Šių puolimų tikslas – skatinti paramą Rusijai, pulti jos užsienio priešus tiek interneto erdvėse, tiek tradicinėje spaudoje. NATO pareigūnams nekyla abejonių, kad šiems veiksmams diriguoja Rusija.

Artėjant NATO viršūnių susitikimui rugsėjo mėnesį ketinama parengti strategiją, kuri greta karinių priemonių numatytų ir su informaciniu karu bei netradiciniais kariavimo būdais (vadinamuoju hibridiniu karu) susijusius dalykus: kaip pasipriešinti Rusijos propagandai; kaip geriau apsiginti nuo programišių antpuolių; kaip gerinti žvalgybų bendradarbiavimą prasidėjus kareivių be atpažinimo ženklų skverbimuisi į Aljanso teritoriją.

 

Informacinis karas

Informaciniai antpuoliai gali vykti ekonomikos, valstybės valdymo, žvalgybos, karybos srityse. Pasitelkus programišius tai vykdoma elektroniniuose komunikacijos tinkluose.

Informacinis karas – tai manipuliavimu viešąja nuomone paremta agresyvi politika. Siekiama dominavimo tam tikroje informacinėje erdvėje, todėl bandoma kontroliuoti jos informacijos srautus. Dėl to pakinta visuomenės politinės ir kultūrinės nuostatos, keičiasi žmonių politinės elgsenos motyvai.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 322014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-32-2014-m

Daugiau šia tema:

arrow1 komentaras

  1. Kęstas
    Kęstas
    2014-08-25 12:00

    Yra dar įdomesnių atvejų… Neįvykusi Rusijos provokacija prieš NATO su ANTSKRYDŽIU Į LIETUVĄ. Tikiu, kad perspėjimas apie ją labai nulėmė Rusijos sulėtėjimą Ukrainoje. Apie tai buvo Yahoo-group-Telepathy žinutė (conversation) pavadinimu “Anti-Civilizacijos karas prieš Civilizacijas…”

Komentuokite