2011 Vasario 18

Apklausa

Gyventojai pritaria pensijų kaupimui

veidas.lt

Beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų mano, kad geriausia lėšas būsimoms pensijoms kaupti privačiuose pensijų fonduose ir “Sodroje”. Beveik penktadalis gyventojų norėtų didinti “Sodros” pervedimus į šiuos fondus, rodo BNS užsakymu tyrimų bendrovės “Rait” atlikta apklausa.

41 proc. apklaustųjų mano, kad geriausia būtų palikti dabartinį modelį, kai dalis lėšų kaupiama privačiuose fonduose, o kita dalis – “Sodroje”. 18 proc. apklaustųjų nuomone, reikėtų didinti pervedimus į privačius fondus ir mažinti kaupimą “Sodroje”.

Tuo tarpu 27 proc. apklaustų žmonių mano, kad geriausia lėšas kaupti tik “Sodroje”, atsisakant dalies įmokų pervedimo į privačius fondus.

Už “Sodros” pervedimų į antros pakopos pensijų fondus didinimą dažniausiai pasisakė asmenys įgiję aukštąjį išsilavinimą, aukščiausias pajamas (daugiau kaip 1,1 tūkst. litų vienam asmeniui) gaunantys, taip pat didmiesčių gyventojai.

Variantą, kai lėšos būtų kaupiamos tik “Sodroje”, atsisakant dalies įmokų pervedimo į privačius fondus, daugiausiai rinkosi 55-74 metų apklaustieji, asmenys su specialiuoju viduriniu, aukštesniuoju išsilavinimu, gyventojai, kurių pajamos yra nuo 601 iki 1,1 tūkst. litų per mėnesį.

Nuo 2009-ųjų pradžios “Sodros” įmoka į pensijų fondus buvo sumažinta nuo 5,5 proc. iki 3 proc. darbuotojo atlyginimo, o nuo liepos – iki 2 procentų. Seimas pernai birželį neribotam laikui paliko galioti iki 2 proc. sumažintas įmokas.

Sausio 13-23 dienomis apklausti 1007 nuolatinių Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų amžiaus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...