2012 Kovo 17

Gyvenimo trukmė

veidas.lt


Lietuviai gyvena ilgiau, bet vis tiek tebėra Europos trumpaamžiai

Vidutinė Lietuvos vyrų ir moterų tikėtina gyvenimo trukmė, iki 2007-ųjų trumpėjusi, pastaraisiais metais jau pamažu ilgėja. Dabar vyrai Lietuvoje gyvena vidutiniškai 68 metus, nors dar 2007-aisiais jų gyvenimo trukmė nesiekė 65 metų. Moterys gyvena vidutiniškai 78,8 metų – lygiai metais ilgiau nei prieš penkerius metus.
Ilgėja ir vadinamojo sveiko gyvenimo trukmė, tai yra amžius, iki kurio žmogaus nekamuoja lėtinės ligos. Dabar lietuviai sveiki išlieka vidutiniškai iki 54 metų, o štai 2005-aisiais ligų pavykdavo išvengti tik vidutiniškai iki 51 metų.
Tačiau kai lyginamės su kitomis ES šalimis, vis tiek esame trumpaamžių tauta. Lietuviai vyrai ir toliau gyvena trumpiausiai visoje ES – beveik 12 metų trumpiau nei ilgiausiai visoje ES gyvenantys švedai ir ispanai, kurių vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė dabar siekia atitinkamai 79,8 ir 79,6 metų.
Panašiai ir dėl moterų gyvenimo trukmės. Už lietuves trumpiau gyvena bulgarės (77,4 m.) ir makedonės (77,2 m.), tačiau iki ilgaamžiškiausių ispanių ar prancūzių, kurios vidutiniškai gyvena 85,3 metų, lietuvės savo gyvenimo trukme atsilieka beveik septyneriais metais.
Beje, vertinant viso pasaulio šalis bei neskiriant vyrų ir moterų, pirmoje vietoje atsiduria japonai, gyvenantys vidutiniškai 82,3 metų, na, o trumpiausiai gyvena Angolos gyventojai, sulaukiantys vidutiniškai vos 38,8 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. anta anta rašo:

    greitai ir musu zmones gyvens trumpiau nes lietuvoje moterys yra nusikalteles vien del tos priezasties kad ilgiau gyvena uz vyrus nors jos i lietuvos gerove daug daugiau inesa……….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...