2011 Birželio 11

Gundys nauji turizmui pritaikyti objektai

veidas.lt

BFL

Šią vasarą Lietuvos nacionaliniai parkai ir kurortai siūlo aplankyti keletą naujai įrengtų turizmui pritaikytų objektų, vandens bei pėsčiųjų trasų.

Štai Šakių rajone esančiame Plokščių miestelyje šiemet trinkelėmis išgrįstu taku jau galima pasivaikščioti šalia vienintelės šalyje upės-gatvės. Miestelio gyventojai, gyvenantys šalia Vaiguvos upelio, į savo namus ir vasarą, ir žiemą gali parvažiuoti tik jo vaga – iš čia ir upės-gatvės pavadinimas.

Nauji takai įrengti ir aplink Ignalinos rajone esantį 175 m aukščio Ladakalnio kalną, iškirsti krūmai, kad atsivertų platesnė panorama į šešis ežerus, sutvarkyta krantinė. “Atnaujintoje Palūšės valtinėje bus galima išsinuomoti valčių, kanojų, baidarių. Pažymėtos naujos vandens turizmo trasos, įrengtos dvi stovyklavietės”, – sako Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų informacijos centro vedėjas Linas Stanaitis.

Kauno marių regioniniame parke, Arlaviškių miške, įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujant galima apžvelgti Kauno marių slėnius ir unikalų kadagyną. “Tai vienintelė vieta prie Kauno marių, kur vienoje vietoje auga tiek daug kadagių, be to, atsiveria nuostabi marių panorama”, – pabrėžia Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė.

O pasigrožėti Dusyno ir Rubikių ežerų panorama galima užlipus į neseniai Anykčių rajone Bijeikių kaime pastatytą 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą.

Vilniečių ir sostinės svečių taip pat laukia naujas lankytinas objektas – Liubavo dvaro muziejus, įkurtas akmeniniame malūne netoli Europos parko. Čia galima pamatyti restauruotus malimo, sijojimo, kruopų gaminimo įrenginius, vandens turbiną, atkurtą maišų pakėlimo mechanizmą.

Aktyvių pramogų mėgėjai jau šios vasaros pabaigoje Druskininkuose galės išbandyti “Snoras snow” arenos slidinėjimo trasas. “Dabar baigiami vidaus įrengimo darbai, netrukus bus pradėtas gaminti sniegas ir rugpjūčio mėnesį planuojama atverti arenos duris lankytojams”, – žada “Snoras snow” arenos pardavimo vadovė Reda Sinkevičienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...