2010 Liepos 16

Palaikymas

Gruzijos prezidentas padėkojo Seimui už rezoliuciją

veidas.lt

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis Seimo nariams, palaikiusiems birželio 1-ąją parlamento priimtą rezoliuciją dėl padėties Gruzijoje, atsiuntė padėkos laiškus.

“Gruzijos vyriausybės, žmonių ir savo vardu leiskite man nuoširdžiai padėkoti Jums už Jūsų aktyvią, neįkainojamą paramą mano šalies nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam vientisumui 2010 metų birželio 1 dieną Lietuvos Seimui priėmus rezoliuciją dėl Gruzijos”, – rašoma laiške, atsiųstame Seimo pirmininkei Irenai Degutienei.

M.Saakašvilio nuomone, toks Seimo sprendimas patvirtina lietuvių ir gruzinų tautų partnerystę bei įsipareigojimą Europos demokratinėms vertybėms, pranešė Seimo pirmininkės sekretoriatas.

“Norėčiau pabrėžti, kad jūsų tvirta ir ryžtinga pozicija rodo tikrą draugystę ir lojalumą mūsų tautai bei mūsų tautų partnerystę, pagarbą tarptautinės teisės ir normų principams bei tikrosioms Europos demokratinėms vertybėms, taip pat pabrėžia aiškų nusistatymą, kad XXI amžiaus tarptautinė bendruomenė niekada nesusitaikys su suverenios valstybės okupacija ir etninio valymo padarinių įteisinimu”, – rašo Gruzijos prezidentas.

M.Saakašvilis pažymėjo, kad Seimo nariai labai padėjo inicijuoti procesą, kad “Gruzijos neatskiriamų teritorijų atplėšimas būtų oficialiai pripažintas okupacija, o veiksmai prieš vietinius gyventojus – etniniu valymu, nes šis procesas duoda precedentą tarptautinei bendruomenei tęsti darbą”.

Seimas, kaip minėta, rezoliuciją, kuria pripažįstamas Gruzijos teritorijos, kurios dalimi yra Abchazija bei Pietų Osetija, vientisumas, o esą besitęsiantis Rusijos ginkluotųjų pajėgų buvimas Gruzijos teritorijoje bei marionetinių režimų veikla Abchazijoje ir Pietų Osetijoje vertinama kaip atitinkamų Gruzijos teritorijos dalių neteisėta okupacija, buvo priimta birželio 1-ąją..

“Atkuriant taiką ir saugumą Rusijos ir Gruzijos konflikto zonoje turi būti vadovaujamasi šiais svarbiausiais principais: Rusijos ginkluotųjų pajėgų išvedimas iš okupuotų Gruzijos teritorijos dalių, okupuotoje Gruzijos teritorijoje veikiančių pseudovalstybinių marionetinių darinių nepripažinimas, jėgos ir kitokios prievartos nenaudojimas, saugus pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų grįžimas į namus, Gruzijos jurisdikcijos atkūrimas Abchazijoje ir Pietų Osetijoje”, – rašoma rezoliucijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...