2012 Vasario 12

Griežtinamos bausmės už nelegalų įdarbinimą

veidas.lt


Pernai nelegaliai dirbančių asmenų nustatyta pustrečio karto daugiau nei užpernai, todėl Vyriausybė siūlo griežtinti atsakomybę už nelegaliai įdarbintus žmones.

Ateityje už tokius pažeidimus bus baudžiami ne tik įmonių direktoriai, bet ir įmonės akcininkai, nes 3–10 tūkst. Lt bauda už kiekvieną nelegaliai įdarbintą asmenį bus skiriama bendrovei. Šiuo metu už nelegalų darbą baudžiami tik įmonių direktoriai ir teismai vidutiniškai taiko 2215 Lt baudas.
Ateityje, įdarbinant žmones, „Sodrai“ apie tai reikės pranešti prieš dieną, iki darbuotojui pradedant dirbti. Pagal naująjį įstatymą Valstybinė darbo inspekcija privalės sukurti nelegalų darbą dirbančiųjų registrą, kuriame būtų registruojami tiek nelegalaus darbo organizatoriai, tiek patys nelegaliai dirbę asmenys.
Nelegalaus darbo įstatymo projekte numatyta, kad kiekvienam nelegalui tektų sumokėti ne mažesnį kaip minimalų atlyginimą už tris mėnesius ir nuo šių sumų priklausančius mokesčius valstybei. O radus nelegaliai dirbančių trečiųjų šalių piliečių – apmokėti jų grąžinimo į tėvynę išlaidas. Bendrovėse, kuriose bus rasta nelegalų, metams ar net visam laikui gali būti uždaryti įmonės padaliniai, sustabdytos licencijos, atimta galimybė dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir galimybė naudotis ES parama, o jau gauta parama privalės būti grąžinta.
Jei Nelegalaus darbo įstatymui bus pritarta, jis įsigalios nuo liepos.
Priminsime, kad Valstybinė darbo inspekcija pernai atliko 3,6 tūkst. patikrinimų, per kuriuos nustatyta 1,8 tūkst. nelegalų. 2010 m. jų nustatyta tūkstančiu mažiau.
Vienas didesnių nusižengimų užfiksuota 2011-ųjų birželį, kai vienoje įmonėje buvo aptikta 14 nelegaliai dirbančių siuvėjų. Dėl to buvo iškelta administracinė byla, kurioje darbdaviui už kiekvieną nelegaliai dirbusį asmenį skirta po 4,5 tūkst. Lt baudos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...