2011 Balandžio 02

Eismas

Griežtesnės baudos plepantiems vairuotojams

veidas.lt

Nuo kovo 1 d. Lietuvoje sugriežtinta administracinė atsakomybė už kai kuriuos kelių eismo taisyklių pažeidimus. Viena naujovių – kur kas griežtesnės baudos už kalbėjimą mobiliuoju telefonu vairuojant, jei telefonas laikomas rankomis.

Nebaudžiama už kalbėjimąsi mobiliuoju telefonu bus tik tuo atveju, jei stovinčio automobilio variklis yra išjungtas. Visais kitais atvejais kalbančiam telefonu vairuotojui bus skiriama nuo šimto iki trijų šimtų litų bauda. Iki šiol už šį pažeidimą buvo skiriamas arba įspėjimas, arba 20–40 Lt. bauda.

Kad mobiliaisiais telefonais kalbančiųjų gaudynės suaktyvėjo, spėjo įsitikinti ir vairuotojai: dabar pastebėję prie vairo mobiliuoju telefonu kalbantį vairuotoją kelių eismo tvarkos prižiūrėtojai neretai juos ima vytis net įjungę švyturėlius, ir vien įspėjimu tokiu atveju vairuotojai nebeatsiperka.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko pavaduotojas Aleksandras Samulevičius teigia, kad administracinė atsakomybė už naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant sugriežtinta iš esmės siekiant drausmėmis auklėti įstatymo nesilaikančius asmenis.

Priminsime, kad 2010 m. mūsų šalyje policijos pareigūnai išaiškino 15,5 tūkst. naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant tvarkos pažeidimų, tarp jų įspėjimas skirtas 3,8 tūkst. vairuotojų.

Beje, nuo kovo 1-osios sugriežtintos ir kitos nuobaudos. Pavyzdžiui, griežtinama atsakomybė už nesustojimą prieš pėsčiųjų perėją, važiavimą šaligatviu, veja ar pėsčiųjų taku, tolimųjų šviesų neperjungimą į artimąsias tamsoje, likus iki atvažiuojančios priešpriešais transporto priemonės mažiau kaip 150 m, važiavimo automagistralėse, taip pat žmonių vežimo taisyklių pažeidimą. Dar griežtesnės baudos už daugelį paminėtų pažeidimų bus skiriamos miestų maršrutinių transporto priemonių vairuotojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. arturas arturas rašo:

    Klaipedoje pravaziavau pro miesta,tai dauguma nerodo posukiu ypac su krutom masinom,o telefonu vaziuoant kalba labai daug net nustebau.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...