2010 Rugpjūčio 04

nafta

Gręžinys Meksikos įlankoje sėkimngai neutralizuotas

veidas.lt

Naftos bendrovė BP trečiadienį paskelbė, kad avarinio gręžinio Meksikos įlankoje “statinės neutralizacijos” operacija vyko sėkmingai.

Tai galėtų reikšti, kad BP, kuri gręžinio “Macondo” Meksikos įlankoje vadinamąją statinės neutralizacijos operaciją pradėjo antradienį, artimiausiu metu gali pavykti galutinai likviduoti didžiausią JAV istorijoje naftos nuotėkį.

Aštuonias valandas trukusi procedūra, kurios metu į gręžinio įlankos dugne viršutinę dalį buvo pumpuojamas specialiai parengtas molingas skiedinys, vyko kaip suplanuota.

“Slėgį gręžinio vamzdyje dabar kontroliuoja hidrostatinis pripumpuoto molingo skiedinio slėgis, o tai ir yra siekiama statinės neutralizacijos išdava”, – sakoma pranešime, kurį išplatino britų bendrovė.

Inžinieriai sako, kad toliau stebės padėtį. Galbūt į gręžinį teks pumpuoti dar daugiau tiršto skiedinio.

Kelios valandos iki pumpavimo bendrovės inžinieriai atliko bandymą, ar atlaikys gręžinys slėgio padidinimą.

Jeigu viskas vyks pagal planą, po 5-7 parų skiedinys ir cementas bus pradėti pumpuoti iš specialiai išgręžto šalia gręžinio, ir tik tada bus galima kalbėti apie “neutralizaciją iš apačios” – šiuo terminui inžinieriai apibūdina visišką avarinio gręžinio užkimšimą.

Persilaužimas likviduojant nuotėkį Meksikos įlankoje įvyko praėjus 106 dienos po to, kai balandžio 20 dieną naftos gavybos platformoje “Deepwater Horizon” nugriaudėjo sprogimo, per kurį žuvo 11 darbininkų, ir pradėjo plūsti teršalai.

JAV vyriausybė mano, kad iš viso iš gręžinio į įlankos vandenis išsiliejo 4,9 mln. barelių naftos, iš kurių tik 800 tūkst. barelių buvo surinkti.

Šis vertinimas didesnis nei ankstesni. Išsiliejusios naftos kiekis turės itin svarbią reikšmę nustatant žalą, kurią padarė naftos teršalai aplinkai, taip pat kokio dydžio jos atlyginimą turės išmokėti BP.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. r.d. r.d. rašo:

    Lietuvos ziniasklaidoje labai truksta informacijos apie sia nelaime, padarinius, kaip kovojama, nuotraukas. sugeba rasyti tik suda apie lietuvos politikus ir zmogzudystes…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...