2011 Sausio 28

Egiptas:

Grasinama imtis griežtų veiksmų prieš protestuotojus

veidas.lt

Egipto VRM perspėjo, jog imsis “ryžtingų veiksmų” prieš protestuotojus, kurie planuoja penktadienį rengti naujas prieš vyriausybę nukreiptas demonstracijas, šalyje jau kelias dienas iš eilės nesiliaujant susirėmimams su policija.

Šis įspėjimas nuskambėjo disidentų organizacijoms planuojant surengti didelio masto protestus keliuose miestuose po tradicinių penktadienio vidurdienio pamaldų, tęsdamos demonstracijų prieš vyriausybę bangą, kuri nusinešė jau penkių protestuotojų ir dviejų policininkų gyvybes.

“Vidaus reikalų ministerija dar kartą perspėja nesiimti tokių veiksmų ir patvirtina, kad prieš juos bus imtasi ryžtingų priemonių, kaip numatoma įstatymuose”, – sakoma VRM pranešime.

Ketvirtadienis buvo trečia diena iš eilės, kai protestuotojai ragino Egipto prezidento Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako atsistatydinimo. Tuo tarpu į šalį grįžęs vienas iš iškiliausių disidentų Mohamedas ElBaradei (Mohamedas Baradėjus) taip pat pažadėjo prisidėti prie demonstrantų.

Musulmonų brolija, kuri yra vienas iš pagrindinių Egipto opozicijos judėjimų, pirmąkart paragino savo narius dalyvauti penktadienį planuojamuose protestuose.

Daugelį Egipto miestų apėmę demonstracijos virto didžiausiu sukilimu šioje šalyje per tris pastaruosius dešimtmečius.

Šie neramumai jau nusinešė penkių protestuotojų ir dviejų policininkų gyvybes, o dar per 100 žmonių buvo sužeisti.

Vienas saugumo pareigūnas naujienų agentūrai AFP nurodė, kad nuo protestų pradžios buvo suimta apie tūkstantis žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...