2011 Birželio 29

Graikijos politikai balsuos dėl taupymo priemonių

veidas.lt

Scanpix

Graikijos politikai ruošiasi balsuoti dėl didelio visuomenės pasipriešinimo sulaukusio naujų taupymo priemonių plano, informuoja BBC.

Graikijos ministras pirmininkas Georgas Papandrėjus (George Papandreou) anksčiau sakė, kad tik jo 28 mlrd. eurų vertės taupymo priemonių planas gali padėti šaliai atsistoti ant kojų.

Prognozuojama, kad parlamentas maža balsų persvara patvirtins priemonių planą, tačiau mažai tikėtina, kad dėl to baigsis masiniai protestai.

Jeigu šis planas nebus patvirtintas, Graikija per kelias savaites gali likti be pinigų.

Graikijos pareigūnai pranešė, kad įsismarkavus antradienį Graikijoje surengtam streikui prieš naujas taupymo priemones buvo sužeisti 46 žmonės, iš jų 37 policijos pareigūnai.

Kad sutramdytų prie šalies parlamento susirinkusias jaunuolių grupes, policija panaudojo ašarines dujas ir suėmė mažiausiai 14 asmenų.

Dėl taupymo priemonių plano Graikijos valdžia balsuos trečiadienį ir ketvirtadienį.

Graikija privalo patvirtinti šį planą, jeigu nori gauti paskutinę 110 mlrd. eurų paskolos dalį ir naują paskolą, kuri, anot specialistų, gali siekti iki 120 mlrd. eurų.

Antradienį Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompėjus (Herman van Rompuy) sakė, kad Graikijos balsavimo rezultatas bus juntamas visame pasaulyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...