2011 Birželio 22

Graikijos parlamentas pareiškė pasitikėjimą vyriausybe

veidas.lt

AFP

Problemų persekiojama Graikijos vyriausybė trečiadienį paryčiais laimėjo parlamento balsavimą dėl pasitikėjimo – ši pergalė jai labai svarbi siekiant išvengti nemokumo.

Tuo metu prie parlamento rūmų susirinkę tūkstančiai protestuotojų, nepatenkintų griežtomis biudžeto taupymo priemonėmis, skandavo įžeidžiamus šūkius.

Parlamentas pareiškė pasitikėjimą nauju premjero Georgo Papandrėjo (George Papandreou) ministrų kabinetu, kurį jis pertvarkė siekdamas didesnės paramos numatytai skausmingai taupymo programai.

Už pasitikėjimą balsavo 155 įstatymų leidėjai, 143 buvo prieš, o du deputatai susilaikė.

G. Papandrėjo Socialistų partijai pavyko mobilizuoti visus savo deputatus, ir valdančioji dauguma, turinti penkių vietų persvarą parlamente, garantavo vyriausybei tvirtą pergalę.

Savo baigiamojoje kalboje po tris dienas trukusių debatų premjeras paragino įstatymų leidėjus pareikšti savo paramą, kad “būtų išvengta bankroto, o Graikija liktų euro branduolyje”.

“Šios dienos balsavimas yra sutartis su Graikijos žmonėmis”, – sakė G. Papandrėjas įstatymų leidėjams, kalbėdamas apie “nacionalinę kovą už išsigelbėjimą ir permainas”.

“Tai sunki užduotis, tačiau ji gali duoti pradžią naujai Graikijai, – sakė vyriausybės vadovas. – Jei pabūgsime, jei nepasinaudosime šia galimybe, istorija mus labai griežtai nubaus”.

Pertvarkytas G. Papandrėjo kabinetas siekia iki birželio 28 dienos užsitikrinti deputatų pritarimą naujam taupymo priemonių paketui, kuriame numatyti išlaidų karpymai, mokesčių didinimas bei valstybės aktyvų pardavimai, ir tuomet per dvi savaites prastumti parlamente šių žingsnių įgyvendinimui būtinus įstatymus, kad šalis neliktų be 12 mlrd. eurų pagalbos ir išvengtų bankroto.

Balsavimas įvyko po Europos pateikto ultimatumo Graikijai, kuri buvo įspėta, kad naują bendro 110 mlrd. eurų Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pagalbos paketo dalį po dviejų savaičių ji gaus tik tokiu atveju, jei bus priimtas naujas diržų veržimo planas penkerių metų laikotarpiui.

Be paskolų Atėnams jau kitą mėnesį pritrūks pinigų, ir baiminamasi, kad Graikijos nemokumas turėtų rimtų pasekmių visai pasaulinei finansų sistemai.

Prieš deputatų balsavimą aikštėje priešais parlamento rūmus susirinko maždaug 4 tūkst. demonstrantų, prisijungusių prie pilietinių protestų judėjimo, nuo gegužės 25 dienos išvedusio į gatves dešimtis tūkstančių diržų veržimu nepatenkintų graikų.

Protestuotojai nušvilpė deputatus, balsavusius už pasitikėjimą vyriausybe.

Po balsavimo grupė demonstrantų ėmė mėtyti butelius į riaušių policininkus, saugančius parlamentą. Policija, panaudojusi ašarines dujas, išsklaidė protestuotojus.

“Manau, turėtume bankrutuoti ir baigti su visu tuo. Šios priemonės mus lėtai žudo, – sakė vienas 22 metų studentas. – Norime, kad ateitų kompetentingi žmonės”.

Prie parlamento buvusi 39 metų bedarbė savo ruožtu sakė: “Dieve, padėk mums. Šie žmonės neišves mūsų iš krizės. Jaučiuosi nesaugi ir matau, kaip mano valstybė parduodama. Jie nepaklausė mūsų nuomonės apie visa tai. Noriu rinkimų”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...