2011 Birželio 27

Graikijos parlamentas spręs euro zonos likimą

veidas.lt

Scanpix

Pirmadienį Graikijos parlamentas pradeda svarstyti radikalių antikrizinių priemonių programą, būtiną, kad gautų naują paskolą iš Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF), skelbia BBC.

Planuojama padidinti mokesčius ir sumažinti biudžeto išlaidas už iš viso 28 mlrd. eurų.

Jeigu parlamentarai balsuos “už”, jau artimiausiu metu šalis gaus dar vieną 12 mlrd. eurų dalį iš bendros ES ir TVF pažadėtos 110 mlrd. eurų paramos.

Siekiant išvengti bankroto, šios lėšos Graikijos ekonomikai reikalingos iki liepos 15 dienos.

Tačiau Graikijos vicepremjeras Teodoras Pangalas (Theodore Pangalos) perspėjo sekmadienį, kad šalies parlamentas gali atmesti pagrindines antikrizinės programos priemones.

T. Pangalo nuomone, pirmasis balsavimo raundas neturėtų sukelti sunkumų – kai bus balsuojama dėl trumpalaikių ir ilgalaikių mokesčių keitimo ir biudžeto išlaidų mažinimo priemonių. Tačiau finansinių reformų ir privatizacijos planams nemažai deputatų gali pasipriešinti.

Planai smarkiai apkarpyti biudžetą jau sukėlė Graikijoje masinius protestus. Graikijos profsąjungos paskelbė visuotinį streiką, kuris turėtų prasidėti antradienį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...