2010 Spalio 11

Afganistanas

Goro provincijoje šprie Lietuvos karių automobilio sprogo užtaisas

veidas.lt

Spalio 11 d. rytą, apie 7 val. Lietuvos laiku, Goro provincijoje, apie kilometrą nuo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos, Lietuvos kariams užimant Čagčarano oro uosto pakilimo tako apsaugą šalia vieno iš automobilių sprogo nenustatytos rūšies sprogstamasis užtaisas.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, dprogimo metu Lietuvos kariai ir karinė technika nenukentėjo. Apie įvykį buvo informuotos Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos. Šiuo metu aiškinamasi, kokios rūšies buvo sprogstamasis užtaisas.

„Lietuvos kariai nuolatos vykdo Čagčarano oro uosto pakilimo tako apsaugą. Tai darome siekdami užtikrinti atvykstančių ir išvykstančių vietos gyventojų ir Tarptautinių saugumo paramos pajėgų karių saugumą. Šiuo metu lėktuvai gali leistis ir kilti, pavojaus nėra. Mes manome, kad galėjo detonuoti savadarbis sprogstamasis užtaisas“, – sakė PAG vadas pulkininkas Gintaras Smaliukas.

iuo metu Afganistane, Goro PAG tarnauja vienuoliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-11), kurios daugumą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę misijose Balkanuose, Irake, Afganistane. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais taip pat tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...