2010 Spalio 13

Afganistanas

Goro provincijoje auga nepasitenkinimas

veidas.lt

Afganistano Goro provincijoje, kurioje padažnėjo išpuolių prieš Lietuvos karius, pastaruoju metu auga nepasitenkinimas ir gali padažnėti smurto atvejų, teigia politologas Egdūnas Račius.

“Nepasitenkinimas tik auga ir jis neabejotinai augs. Bet nedarykime klaidos ir nemanykime, kad mes kalbame apie Talibaną – tai tikrai ne Talibanas. Yra žmonių, kurių lūkesčiai netenkinami jau daugelį metų, ir dalis kaltės neabejotinai tenka Lietuvos Respublikai”, – BNS trečiadienį sakė ekspertas.

E.Račius kalbėjo netrukus po to, kai pranešta, jog prie Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės stovyklos susisprogdino savižudis.

Politologas sakė, kad nors Goras laikomas viena iš ramiausių provincijų, į ją dažnai vyksta ilsėtis ar gydytis maištininkai iš neramios Helmando provincijos.

Pasak E.Račiaus, Afganistane daugėja maištininkų, kurie nepriklauso Talibanui, bet yra nepatenkinti Afganistano prezidento Hamido Karzajaus Vyriausybe.

“Daug žmonių, nepatenkintų padėties negerėjimu, dabar gali griebtis smurtinių priemonių”, – sakė E.Račius.

Anot jo, Goro provincijos gyventojai yra ypač nusivylę menkomis investicijomis į civilinius projektus.

“Goro provincijoje, kuri yra pati skurdžiausia, kaip niekur kitur žmonės yra nusivylę okupacinėmis pajėgomis, centrine valdžia ir, aišku, Lietuvos vaidmeniu. Turbūt maitintis tomis iliuzijomis, kad mus ten myli, nes esame šaunūs, jau nebegalime”, – kalbėjo E.Račius.

Jis pabrėžė, kad Goro provincijoje daug žmonių badauja, o Lietuva nepajėgi išspręsti provincijos problemų. Dėl to, E.Račiaus nuomone, atsakomybę turėtų prisiimti ir Lietuvos valdžios institucijos, ir NATO požiūris.

“Lietuva yra įsispraudusi į kampą ir reikėtų mesti didžiulius resursus, kurių nėra ir objektyviai, ir subjektyviai”, – teigė Artimųjų Rytų žinovas.

“Tai buvo neapgalvotas sprendimas strimgalviais pulti ir prisiimti atsakomybę neturint jokių resursų ir jokių kompetencijų, užuot prisidėjus prie valstybių, kurios turi kompetencijos ir resursų”, – pridūrė ekspertas.

Ekspertas prognozavo, kad žiemą išpuolių turėtų sumažėti dėl oro sąlygų sukausčius judėjimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...