2010 Lapkričio 21

Afganistanas

Goro provincijoje apšaudyti kariai lietuviai

veidas.lt

Sekmadienio rytą reaktyvinėmis prieštankinėmis granatomis apšaudyta Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykla. Per incidentą kariai nenukentėjo.

Apie 5 val. vietos laiku stovyklos kryptimi buvo paleistos dvi reaktyvinės prieštankinės granatos. Viena sprogo netoli stovyklos, antroji pataikė į stovyklos teritoriją ir nesmarkiai apgadino sandėliavimo konteinerį, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Didelių nuostolių stovyklos infrastruktūrai nepadaryta.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna BNS sakė, kad granatos paleistos už kelių šimtų metrų nuo stovyklos.

“Atstumas buvo didelis, todėl šūvis nebuvo taiklus. Šauta tiesiog į teritoriją”, – teigė jis.

Viena granata nepataikė į stovyklą, nukrito šalia jos teritorijos, kita pataikė į šalia sandėliavimo konteinerio stovėjusį keltuvą, naudojamą stovykloje. Anot M.Varnos, keltuvas apgadintas nesmarkiai, naudoti tinkamas.

Apie įvykį informuota Afganistano nacionalinė policija ir vietos saugumo pajėgos, jos nedelsiant išsiuntė savo pajėgas į incidento vietą.

“Labai džiaugiamės, kad nacionalinės pajėgos, nors įvykis buvo naktį, penktą valandą dar ten tamsu, iškart reagavo, nuvyko į vietą, iš kurios šauta, rinko informaciją. Tai rodo, kad Afganistano nacionalinės pajėgos yra pasiryžusios prisiimti atsakomybę už saugumą provincijoje”, – teigė M.Varna.

Kas apšaudė PAG stovyklą, kol kas nėra žinoma.

Kariai toliau vykdo nustatytas užduotis.

Pastaruoju metu Afganistane padaugėjo išpuolių prieš Lietuvos karius – tai jau šeštasis incidentas nuo rugpjūčio mėnesio.

Pastarąjį kartą apie užpuolimą pranešta lapkričio 13 dieną. Tuomet Lietuvos kariams grįžtant į stovyklą iš Čagčarano miesto šalia jų automobilio sprogo nenustatytos rūšies sprogstamasis užtaisas, kariai nenukentėjo.

Šiuo metu PAG misiją Gore atlieka dvyliktoji karių pamaina, ją sudaro apie 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių.

PAG kariai Gore veikia ne kaip koviniai, o atkūrimo procesu besirūpinantys ir civilių apsaugą užtikrinantys daliniai, todėl jie nebūdami užpulti nėra įgalioti vykdyti priešiškų pajėgų persekiojimo ar neutralizavimo užduočių.

Spalio viduryje šalia lietuvių karių stovyklos susisprogdino savižudis. Šio teroristinio akto metu kariai ir civiliai nenukentėjo. Rugsėjo 23 dieną buvo sužeisti du Lietuvos kariai, kuriuos apšaudė Afganistano policijos uniformą vilkintis vietos gyventojas. Šalia Lietuvos karių kelis kartus sprogo improvizuoti sprogstamieji užtaisai.

M.Varna BNS sakė, kad tyrimus dėl visų šių išpuolių atlieka Afganistano tarnybos, Lietuvos kariuomenė kol kas nėra informuota, kad kuris nors įvykis būtų išaiškintas, o kaltininkai sulaikyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...