2011 Gegužės 30

Goro PAG kariai nušovė bandžiusį įsibrauti asmenį

veidas.lt

Scanpix

Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai nušovė į jų stovyklą bandžiusį įsibrauti asmenį, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pasak pranešimo, incidentas įvyko pirmadienį apie 14 val. vietos laiku.

“Nežinomas asmuo bandė patekti į Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro PAG stovyklą. Po žodinių perspėjimų ir kelių įspėjamųjų šūvių, įtariant, kad per tvorą lipantis įsibrovėlis gali būti savižudis, šis buvo nukautas”, – sakoma KAM pranešime.

Per incidentą kariai nenukentėjo.

Pranešime teigiama, jog nukautas asmuo nekreipė dėmesio į įspėjamuosius šūvius nei lipdamas per išorinio, nei per vidinio stovyklos perimetro tvoras.

“PAG kariai, laikydamiesi tarptautinių saugumo paramos pajėgų ginklo panaudojimo taisyklių, ėmė šaudyti ir įsibrovėlį nukovė. Apie įvykį informuota Afganistano nacionalinė policija ir vietos saugumo pajėgos”, – teigia KAM.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna BNS neatskleidė, ar įsibrovėlį nušovė Lietuvos kariai.

Goro PAG dislokuotų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų kontingento daugumą sudaro Lietuvos kariai, tačiau kartu su jais tarnauja ir kitų šalių kariai.

Tai yra pirmasis tokio pobūdžio saugumo incidentas Gore 2011 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...