2011 Vasario 06

Kultūra

Gintaro kambario Kėnigsberge nėra?

veidas.lt

Kaliningrado srities mokslinio-gamybinio paminklų apsaugos centro vyriausiasis ekspertas Aventuras Ovsianovas mano, kad neturi perspektyvos Gintaro kambario paieškos po Karaliaučiaus paskutinio vokiečių komendanto generolo Otto Lascho (Oto Lašo) bunkeriu.

“Kaip Antrojo pasaulinio karo laikais prarastų kultūros vertybių paieškos ekspertas, kaip karo inžinerijos statinių specialistas, istorikas, gvildenantis buvusios Rytų Prūsijos gyvenimo klausimus, galiu teigti, kad Gintaro kambario ir brangenybių paieškos Lascho bunkeryje neturi perspektyvos. Šitai patvirtina tai, kad vokiečiai bunkerį paskutiniais karo mėnesiais statė skubėdami, taip pat buvo sudėtingi kariškių ir fašistinės partijos tarpusavio santykiai”, – sakė A.Ovsianovas agentūrai “Interfax”.

Jis pareiškė, kad artimiausiu laiku Kaliningrado visuomenei bus pateiktas pranešimas tema “Lascho bunkeris: mitai ir realybė”, kuriame ši nuomonė bus visapusiškai pagrįsta argumentais.

“Polemika šia įdomia tema galima, taip pat ir su tais, kurie jau gręžia bunkerio sienas. Tačiau esu tikras – nei ji, nei darbai objekte mums nebus sėkmingi”, – mano ekspertas.

Kaliningrado centre jau gana ilgai grupė entuziastų-mėgėjų atlieka paieškos darbus Karaliaučiaus paskutinio vokiečių komendanto generolo O.Lascho požeminėje vadavietėje. Jie mano, kad betoninis bunkeris turi dvigubą dugną ir jame yra slaptaviečių, kur galbūt paslėptas Gintaro kambarys ir kitos brangenybės.

Bunkerį pastatė vokiečiai miesto centre nedaug laiko iki Rytų-Prūsijos puolimo operacijos ir Karaliaučiaus šturmo. Jame buvo generolo O.Lascho, kuris buvo miesto-tvirtovės komendantas ir vadovavo jo gynybai, štabas. Būtent jis priėmė sprendimą dėl įgulos kapituliavimo prieš sovietinę kariuomenę.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...