2011 Rugsėjo 24

Gidono Kremerio muzikinė išpažintis

veidas.lt


Rugsėjo 26-ąją Vilniaus rusų dramos teatre vienintelį kartą Lietuvoje bus rodomas muzikinis spektaklis “Viskas apie Gidoną”.

Šis muzikinis spektaklis – anaiptol ne miuziklas. O ir solistas jame tebus vienas – ne dainuojantis, o apie save patį pasakojantis Gidonas Kremeris.
Iš Rygos kilęs smuikininkas G.Kremeris instrumentą į rankas pirmąkart paėmė ketverių metų ir anksti sulaukė tarptautinio pripažinimo. Visą vaikystę stengėsi sekti tėvo patarimu – būti dešimt kartų geresnis už kitus. Davido Oistracho auklėtinį laureato sėkmė lydėjo tarptautinėse Karalienės Elžbietos ir Monrealio varžybose, jis pelnė pirmąsias premijas aukščiausio lygio Paganini ir Čaikovskio konkursuose. Įrašė šimtus kompaktinių plokštelių, kurių keletas pelnė reikšmingus apdovanojimus.
Vilniuje G.Kremeris kadaise sugrojo savo pirmąjį rečitalį. Vilniuje buvo suburta ir pirmosioms gastrolėms rengėsi jo vadovaujama “Kremerata Baltica”, kuriame groja gabiausi Baltijos šalių jaunieji stygininkai. Šis tarptautinis kamerinis orkestras per sezoną pasirodo šešiose dešimtyse koncertų. Per keturiolika metų orkestro narių amžiaus vidurkis mažai tesikeitė: šiandien jis yra 28-eri metai.
Tris dešimtmečius maestro puoselėjo savo kūrybos idealus Lokenhauzo festivalyje Austrijoje, kurį pats įsteigė. Tačiau šįmet, protestuodamas prieš grėsmingai plintantį vidutinybės kultą, jis pareiškė pasitraukiąs iš festivalio meno vadovo pareigų.
“Visą gyvenimą nuoširdžiai dirbau dėl muzikos. Tikiuosi, kad keletas mano papasakotų istorijų tik sustiprins muzikos, kurią atliksime, teikiamų emocijų jėgą ir primins, kaip gimsta muzikos garsai”, – sako G.Kremeris.
Neįprastame muzikiniame spektaklyje “Viskas apie Gidoną” maestro mėgins papasakoti apie savo kelią. Kalbėti jam padės “Kremerata Baltica” ir kompozitorių E.Izaijo, V.Kisino, L.Bethoveno, J.Sibelijaus, J.S.Bacho, F.P.Schuberto, N.Paganini, H.V.Ernsto, A.Vivaldi, F.J.Haidno, A.Dvoržeko, A.Piazzollos, E.Tokso kūriniai, atspindėsiantys tiek šviesiausias artisto gyvenimo dienas, tiek skausmingas akimirkas.
“Stengiamės, kad mūsų muzika visada pulsuotų gyvybe, nepripažįstame rutinos. Muzika mums – tai nuotykiai ir nuoširdūs išgyvenimai, o ne vien “tobulos natos”, – tvirtina smuikininkas ir orkestro vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...