2014 Rugpjūčio 16

Audrius Bačiulis

Generolų pogromas Rusijoje

veidas.lt

Praėjusią savaitę Rusijoje nutiko kažkas esminio ir paslaptingo.

 

Netikėtas beveik dviejų dešimčių Rusijos jėgos struktūrų generolų bei svarbių pulkininkų atleidimas  liudija, kad Kremliuje įvyko kažkoks svarbus lūžis, apie kurio priežastis ir pasekmes kol kas galima tik spėlioti.

 

Bandant išsiaiškinti, kodėl prezidentas Vladimiras Putinas vidaus reikalų sistemos generalitetui surengė nuo genseko Jurijaus Andropovo laikų nematytą pogromą, vis labiau kyla įspūdis, jog tam buvo kažkokia labai esminė priežastis, tokia esminė, kad tą pačią dieną Kremliaus įvestos visiškai idiotiškos (Rusijos verslo ir žmonių požiūriu) sankcijos importiniam maistui tebuvo informacinė priedanga, skirta nukreipti tiek Rusijos, tiek Vakarų žiniasklaidos dėmesiui nuo tikrai esminio įvykio.

 

Praėjusios savaitės ketvirtadienį gausybė politikų, politologų, žurnalistų su įtampa laukė Vladimiro Putino specialaus kreipimosi į Rusijos gyventojus, kuriam, kaip pranešta, buvo iš anksto rezervuotas laikas nacionalinėse televizijose. Kažkodėl visi buvo įsitikinę, kad V.Putinas praneš apie sprendimą pradėti ginkluotą intervenciją į Ukrainą, prisidengiant taikdarystės ar humanitarine misija. Tikriausiai todėl, kad tądien Rusija nesėkmingai bandė prastumti Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje Ukrainą smerkiantį pareiškimą, o pačios Ukrainos pasienyje buvo telkiama Rusijos karinė technika, pažymėta „taikdarių“ ženklais. Bet vietoj V.Putino televizijos žiūrovai išvydo premjerą Dmitrijų Medvedevą, kuris ėmė vardyti, kokių importinių maisto produktų nuo šiol nebegalės valgyti Rusijos gyventojai, nes Kremlius įvedė „atsakomąsias sankcijas“ šalims, taikančioms sankcijas Rusijai. Nuo vidutinio ruso stalo dingsiančios dešros, sūriai, jogurtai, lašišos ir midijos iš karto nukonkuravo žinias iš Ukrainos.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 312014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-31-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. jankis jankis rašo:

  man atrodo,kad bačiulis jau visai nuo proto nuvažiavo,tai jam sapnuojasi kažkokios kolonos,tai kažkokie generolai,gal jau bačiuli mažiau gerk,nes tuoj ir balti arkliai padsirodys

 2. hm hm rašo:

  Sis buves debyliaus patarejas dar cia?- laukiam kada jo nematysim…

 3. kremliaus sunys - komentatoriai kremliaus sunys - komentatoriai rašo:

  jautriai reaguoja i autoriaus straipsni. Jie ”dirba”. Idomu ka pridirbs. Jiems prisakyta kad putleris daro kitaip nei Baciulis raso. Matyt siems sunims truksta ikru ar surio?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...