2011 Kovo 14

Politika

Gelbėtojai padės Japonijai

veidas.lt

Nuo žemės drebėjimo ir cunamio nukentėjusiai Japonijai padėti Lietuva yra pasirengusi siųsti 32 asmenų komanda.

“Lietuva yra pasirengusi padėti Japonijai, yra suformuota 32 narių komanda (…) Komanda turi visą reikiamą įrangą, kuri reikalinga aptikti ir gelbėti griuvėsiuose įstrigusius žmones”, – BNS pirmadienį sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė.

Komandoje yra 26 PAGD atstovai, trys Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai su paieškos šunimis, bei trys medikai.

Penktadienį per Europos Sąjungos (ES) monitoringo ir informacijos centrą buvo išplatintas prašymas padėti. Lietuva informavo, kad yra pasirengusi teikti pagalbą, tačiau patvirtinimo, kad pagalba reikalinga, nėra gauta.

“Lietuva bandytų kooperuotis su kitomis ES šalimis. Komanda savarankiškai yra pasirengusi dirbti apie 10 dienų šalyje”, – sakė PAGD atstovė.

Naujienų agentūra “Kyodo” sekmadienį paskelbė, kad Japonijoje žuvusiųjų ir dingusiųjų skaičius tikriausiai viršys 2 tūkst. Taip pat ji pranešė, kad viename miestelyje nėra jokių kontaktų su maždaug 10-čia tūkst. žmonių – daugiau kaip puse visų jo gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...