2012 Rugsėjo 17

Į Lietuvą atvykęs Marius Markevičius: atėjo ypatingas laikas

veidas.lt


Artėjant filmo „Kita svajonių komanda“ premjerai, pirmadienį „Multikino“ kino centre jis buvo pristatytas žiniasklaidos atstovams. Seanse dalyvavo iš JAV atvykęs režisierius Marius Markevičius. Taip pat filmo herojai: krepšininkas Artūras Karnišovas bei Tommy Shepard, „Washington Wizards“ viceprezidentas, o kartu su juo – NBA lygos atstovas Brooks Meek.

„Mes daug metų sunkiai dirbome prie šio filmo. Dabar atėjo ypatingas laikas visai komandai, nes laukia premjera ne tik Lietuvoje, bet ir JAV“, – lietuviškai susirinkusiems kino salėje prabilo Marius Markevičius, kuris į Vilnių iš Los Andželo atskrido sekmadienį vėlai vakare.
Amerikoje gimęs ir užaugęs režisierius sakė, jog nuo mažens mėgo krepšinį. Jis labai džiaugėsi, kai 1988 metų Seulo Olimpiadoje Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomičius kartu su sovietų Sąjungos rinktine iškovojo auksą. „Mano draugai nesuprato, kodėl džiaugiuosi jų pergale. Jiems atrodė, kad jei vilki raudonus marškinėlius, esi priešas – rusas. Nuo tada manęs nepaliko mintis, kad aš turiu šviesti vakariečius apie Lietuvą“,- sakė M. Markevičius.
NBA atstovas Brooks Meek į Lietuvą atskrido specialiai filmo premjerai. „Noriu, kad žinotumėt, kaip NBA gerbia jūsų šalį ir jūsų krepšinį“, – sakė jis. Kartu su juo atvykęs Tommy Sheppard, „Washington Wizardz“ vice prezidentas, pats yra pakalbintas filme „Kita svajonių komanda“. „Žiūrėjau jau šį filmą su savo vaikais. Rodėme jį JAV ambasadoje – žmonės verkė. Mums, vakariečiams, tai įspūdingas filmas. Labai įdomu, kokia bus pačių lietuvių reakcija į jį“, – sakė T. Sheppard.
Artūras Karnišovas, vienas iš legendinės  1992 metų krepšinio rinktinės žaidėjų, pastebėjo, jog filmas yra gyva istorijos pamoka ir aktualus jaunimui „Man žmona sakė, kad kai JAV, Niujorke šis filmas bus rodomas kino teatre, mes būtinai vesimės ten savo vaikus. Namie neduodu šio filmo DVD žiūrėti, nes jie nesukoncentruotų taip gerai dėmesio, kaip kino salėje“, – juokėsi A. Karnišovas.
Filmas  „Kita svajonių komanda“ pasakoja apie  Lietuvos kelią į nepriklausomybės atgavimą ir krepšinį, kaip šio reiškinio dalį. Filmo ašis – 1992 metų Barselonos olimpiada, kurioje mūsų vyrų krepšinio rinktinė pirmą kartą žaidė už nepriklausomą Lietuva ir iškovojo medalius. Nors jie buvo bronziniai, tąkart pergalė ir patiems krepšininkams, ir visai Lietuvai atrodė saldesnė už auksą.
Filmas „Kita svajonių komanda“ Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti nuo rugsėjo 21 dienos.  Šiek tiek vėliau filmo premjera įvyks ir JAV, jis bus rodomas dvidešimtyje miestų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...