2015 Gegužės 02

Gegužės ekranai

veidas.lt

Ryškiausia gegužės mėnesį į kino teatrus atkeliausianti juosta yra savita „Oskaro“ nominanto Ryano Goslingo „Dingusi upė“. Tiesa, užsienio kino kritikai neturi vieningos nuomonės, ar tai – geras filmas, ar tik, kaip rašė „The Telegraph“, „brangiai atrodanti katastrofa“. Pats pasirinktas žanras gana rizikingas, tai – makabriškumo ir siurrealizmo nestokojanti juodoji pasaka suaugusiesiems, pasakojanti apie nuošalioje vietovėje gyvenančią skurdžią šeimą, bandančią išsaugoti namus, ir atrastą paslaptingą vandeniu užlietą miestą.

Neabejotinai vertinga kino premjera – pasaulyje pripažinto fotografo, fotožurnalisto Sebastião Salgado istorija „Žemės druska“, kurią režisavo dokumentinio kino legenda iš Vokietijos Wimas Wendersas ir S.Salgado sūnus Juliano Ribeiro Salgado. Juosta Kanų kino festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“ įvertinta specialiuoju žiuri prizu.

Sulaukėme naujienos ir iš mūsų regiono – bendros estų ir suomių karinės dramos „1944”, režisuotos Elmo Nüganeno, pasakojančios apie už nacistinę Vokietiją kovojantį Karlą ir Raudonosios armijos seržantą Jurijų, privertus aplinkybėms kovojančius priešiškose stovyklose. Ši dviejų jaunų vyrų istorija atspindi daugybės Baltijos valstybių gyventojų patirtį, kai jie buvo priversti kovoti prieš savo tautiečius, esančius kitoje barikadų pusėje. Estijoje filmas pateko į visų laikų žiūrimiausių filmų penketuką ir yra vadinamas vienu sėkmingiausių nacionalinių kino projektų. Pasirodys ir kita karinė drama – režisieriaus Sergejaus Mokritskio „Mūšis dėl Sevastopolio“, bandanti atkurti legendine snaipere vadinamos Liudmilos Pavličenko (akt. Yuliya Peresild) istoriją.

Pasiilgusiems paprasto, bet šilto ir gražaus filmo galima rekomenduoti filmą „Mūsų gyvenimas“ (rež. Richardas Loncraine), kuriame pasirodo labai stiprus duetas – „Oskarų“ laureatai Morganas Freemanas ir Diane Keaton. Čia jie yra Niujorke gyvenanti pora, nusprendusi pakeisti savo gyvenimą ir parduoti mylimą butą. Istorija paprasta, bet galima tikėtis, kad šie aktoriai sukurs puikų reginį.

Pasidžiaugti turės galimybę ir jaunieji žiūrovai: gegužę pasirodys kompiuterinės animacijos komedijos „Didysis skrydis“ ir „Septintasis nykštukas“, taip pat filmas apie legendinių superherojų nuotykius  „Altrono amžius“ ir mokslinės fantastikos juosta „Rytojaus žemė“.

Paminėtina, kad pasirodys ir futuristinis trileris „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...