2013 Gegužės 11

Gegužė kine: riaumojantys, griaunantys, skrendantys, lėbaujantys tęsiniai užgožia originalumą

veidas.lt


Matuojant Holivudo standartais, gegužės mėnuo jau priskiriamas prie vasaros sezono, kai didžiosios studijos pradeda leisti į ekranus galingiausius kozirius. Ši tradicija pamažu prigyja ir Lietuvos kino rinkoje.

Kad ir kaip nesinori pripažinti, kalendorinį pavasarį komerciniame repertuare užbaigsime tik su vieninteliu bent iš dalies originaliu filmu, nes visi kiti pasiūlymai susiję su išlinksniuotais tęsiniais, kadaise matytų atrakcijų perdirbiniais ar nebūtinai pasiteisinusių idėjų atkartojimais.
Gal ir neverta stebėtis, nes ne tik Holivudo fabrikų viršininkai, bet ir Rusijos prodiuseriai ar net nepavargstantis akrobatas Jackie Chanas bando prisitaikyti prie žiūrovų skonio, nes jų svarbiausias tikslas – kuo mikliau surinkti kiek įmanoma daugiau pajamų!

Kanai vis arčiau mūsų
Dėl 66-ojo Kanų festivalio atidarymo ceremonijos filmo nereikės skristi į Prancūzijos Rivjerą, nes australų didmeistrio Bazo Luhrmanno įspūdingoji romantiška drama “Didysis Getsbis” pagal kultinio amerikiečių rašytojo Scotto F.Fitzgeraldo romaną jau po dviejų dienų atkeliaus į Lietuvą. “Mulen Ružo” režisierius turi akį pribloškiamai stilingiems vaizdams, turi puikią klausą energingam muzikiniam fonui (dainas specialiai parašė populiariausi šiandieniniai atlikėjai Jay Z, Beyonce, Andre 3000, Kanye Westas, Lana del Rey, Will.I.Am ir kt.) ir žino, kaip realizuoti ekstravagantiškus sumanymus, kuriuos paryškins dar prieš filmavimą suplanuoti 3D efektai. B.Luhrmanno parinktas aktorių kolektyvas nekelia abejonių, kad matysime ne tik originalią viziją, bet ir pagirtiną vaidybą.
Chameleoniškai išrankus ir sunkiausius lūkesčius įveikiantis Leonardo DiCaprio (dar prieš “Titaniko” triumfą aktorius įsimintinai pasirodė B.Luhrmanno “Romeo ir Džuljetoje”) nenuvilia lūkesčių jau daugelį metų, o talentingoji gražuolė Carey Mulligan stebina sulig kiekvienu nauju pasirodymu.
Kiekvienas festivalis trokšta atsidaryti vizualiu, magišku, triukšmingu ir nepamirštamu reginiu, todėl Kanai ne veltui pasirinko “Didįjį Getsbį”, net ir žinodami, kad filmo premjera JAV nelauks raudonojo kilimo krikšto. Taigi nepaisant pažįstamo, skaityto ir matyto siužeto, “Didysis Getsbis” yra būtent tas filmas, kurį gegužės mėnesį būtina pamatyti, ir tikriausiai ne vieną kartą.

Ir vėl alkoholizmo reklama Las Vegase
Nesunku prognozuoti, kad lietuviški įpročiai pasirinkimo prioritetą skirs tuštiems ir žiūrovams pataikaujantiems niekaliukams. Negaišime laiko priekaištams, kurie nepakeis įsišaknijusių tradicijų, bet taip jau išsiauklėjome, kad alkoholinių pagirių nuotykiai pas mus lankomi su polėkiu ir pasimėgavimu. Komedijos “Pagirios 3: velniai žino kur” reklama anonsuoja išgertuvių pabaigą, tačiau visi žinome, kad esant reikalui režisierius Toddas Phillipsas vėl susikvies girtuoklius bičiulius Bradley Copperį, Zachą Galifianakį ir Edą Helmsą prie butelaičio velnio lašų. Kol pageidaujate žiūrėti, tai jie jums leis.
Trečiajai serijai jau nereikia sklaidos ir ypatingų idėjinių pastangų, nes visi norintieji puikiai žino, ką gaus, ir vėl mėgausis identiškai tiražuojamais nešvankiais (ne)juokingais pokštais. Pirmosios “Pagiros” Lietuvoje pardavė 56 tūkst. bilietų, antrosios sudomino net 76 tūkst. žiūrovų, tai kas laukia trečių “Pagirių”, kurių reklaminis klipas neišprovokuoja net minimalios šypsenos?

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2013-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...