2014 Gegužės 10

Gegužę netrūks “spragėsinio” kino, bet bus ir pora perliukų

veidas.lt


“Viešpatavimas”, “Violeta”, “Meškų žemė” ir “Monako princesė” – kinomanai, užsirašykite tai į savo užrašų knygutes, nes būtent šios kino premjeros yra svarbiausios gegužę.

Šį mėnesį kino teatruose bus rodoma gana daug masiniam žiūrovų skoniui pataikaujančių vidutinės kokybės filmų, puikiai suvartojamų derinant juos su spragėsiais ir “Coca-Cola”, bet sulauksime ir keleto įmantresniam skoniui tinkamesnių kino juostų.
Dvi biografinės dramos apie garsias talentingas moteris ne tik papasakos apie jų gyvenimą, bet ir atskleis jų laikmetį. Pirmasis trimatis dokumentinis filmas “Meškų žemė” džiugins nuostabiais gamtos vaizdais ir leis pasijusti tarsi Kamčiatkoje. Na, o mokslinės fantastikos juosta “Viešpatavimas” privers susimąstyti, kur link žmoniją veda sparti technologinė pažanga.

“Violeta”: skausmas, subrandinęs talentą
“Moteriai gimti negražiai – mirtina nuodėmė”, – tokiais intriguojančiais žodžiais prasideda režisieriaus Martino Provosto filmas “Violeta” (“Violette”), kartu stebint, kaip filmo herojė bėga nuo policijos nešina lagaminu, pilnu juodosios rinkos prekių, Antrojo pasaulinio karo metais nepritekliaus kamuojamoje Prancūzijoje. Ši biografinė drama, atkurianti talentingos, bet labai sudėtingo charakterio prancūzų rašytojos Violette Leduc (akt. Emmanuelle Devos) gyvenimą, neabejotinai yra vienas stipriausių gegužės filmų.
Tai tikrai nebus graži Pelenės istorija, kai talentinga rašytoja pakyla iš skurdo ir užima garbingą vietą tarp Prancūzijos intelektualų elito. Veikiau tai jautrios ir stipriai gyvenimo įskaudintos moters liguistas, desperatiškas bandymas rasti ką nors, kam ji būtų reikalinga. Pavainikė ir dar pabaisa – juk būtent tokią save kiekvieną rytą veidrodyje mato Violeta.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 182014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...