2011 Gruodžio 28

Gedulas Šiaurės Korėjoje

veidas.lt

Šiaurės Korėjos televizija parodė dešimtis tūkstančių gedėtojų, susirinkusių sniegu užklotame Pchenjane į velionio šalies lyderio Kim Jong Ilo laidotuves. Apie tai pranešė visos pasaulio naujienų agentūros.

Kaip skelbia BNS, trečiadienį Šiaurės Korėjos valstybinės televizijos transliuotuose vaizduose buvo matoma laidotuvių procesija, kurios priekyje lėtai važiavo sedanas su didžiuliu Kim Jong Ilo portretu. Išrikiuoti kariai stovėjo nulenkę galvas. Kim Jong Ilas mirė nuo širdies smūgio gruodžio 17 dieną.

Šiaurės Korėjos televisija taip pat rodė virtines raudančių žmonių, plūstančių pagerbti velionio lyderio.

Tuo tarpu valdžią perėmęs Kim Jong Ilo jauniausiasis sūnus Kim Jong Unas po savo tėvo mirties greitai atsidūrė dėmesio centre.

Šiaurės Korėjos naujasis lyderis Kim Jong Unas vadovauja savo tėvo Kim Jong Ilo laidotuvių procesijai, judančiai apsnigtomis Pchenjano gatvėmis.

Šiaurės Korėjos valstybinės televizijos trečiadienį transliuotuose vaizduose Kim Jong Unas buvo matomas einantis šalis sedano, prie kurio buvo pritvirtintas didelis Kim Jong Ilo portretas, o ant stogo pritvirtintas velionio lyderio karstas.

Dešimtys tūkstančių gedėtojų stovėjo ant sniego, pro šalį lėtai traukiant laidotuvių procesijai, kuri pajudėjo iš Kumsusano memorialinių rūmų Pchenjane.

Išrikiuoti kariai stovėjo nulenkę galvas.

Kim Jong Unas, kurį lydėjo aukšto rango kariškiai ir civiliai pareigūnai, vilkėjo juodus drabužius, be kepurės ir pirštinių, nepaisant žvarbaus oro.

Tarp pareigūnų buvo naujojo lyderio dėdė Jang Sung Thaekas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...