2010 Rugsėjo 26

Užsienis

Šiaurės Korėja rengia “didžiausią visų laikų” karinį paradą

veidas.lt

Šiaurės Korėja, kuri intensyviai ruošiasi svarbiam kitos savaitės politiniam susitikimui, rengia “didžiausią visų laikų” karinį paradą, kuriame dalyvaus tūkstančiai karių, tankų ir raketų paleidimo įrenginių, pranešama sekmadienį.

Mirimo oro pajėgų bazėje netoli Pchenjano nuo liepos buvo dislokuota maždaug 10 tūkst. karių, kurie repetuoja “didelio masto nacionalinę ceremoniją”, remdamasi keliais šaltiniais komunistinėje Šiaurės Korėjoje praneša Pietų Korėjos naujienų agentūra “Yonhap”.

Kol kas neaišku, kada įvyks šis paradas. Labiausiai tikėtina, kad jis įvyks Pchenjane.

“Tarp ginklų, dislokuotų (pademonstruoti) per paradą, yra marinės mašinos su mobiliais artimojo ir vidutinio nuotolio raketų paleidimo įrenginiais, taip pat tankai”, – sakė vienas šaltinis, kurį cituoja “Yonhap”.

Atsižvelgiant į pasirengimo mastą galima manyti, kad šis renginys bus Šiaurės Korėjos “didžiausia visų laikų” karinė ceremonija, sakė kitas “Yonhap” šaltinis.

Pietų Korėjos gynybos ministerija praėjusį mėnesį pranešė pastebėjusi didelį Šiaurės Korėjos karių, šarvuočių ir artilerijos dislokavimą netoli sostinės.

Šiaurės Korėja, kuri turi 1,2 mln. karių armiją, svarbias politines sukaktis dažnai mini dideliais kariniais paradais, kuriuose žygiuoja tūkstančiai karių ir dešimtys ginkluotės pavyzdžių.

Kitą savaitę Pchenjane prasideda didžiausia per 30 metų Šiaurės Korėjos politinė konferencija, kurioje tikriausiai bus sudarytos sąlygos perduoti Kim Jong-Ilo (Kim Čen Iro) valdžią jo jauniausiam sūnui Jong-Unui (Čen Unui).

Tas valdančiosios Korėjos darbininkų partijos politinio biuro posėdis, kuris turi prasidėti antradienį, iš pradžių turėjo vykti rugsėjo pradžioje, bet buvo atidėtas dėl priežasčių, kurios, kaip ir daug kitų dalykų Šiaurės Korėjoje, išoriniam pasauliui lieka paslaptis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...