2011 Sausio 14

Informacinės technologijos

“Gaumina” sukūrė produktą internetui

veidas.lt

Interneto sprendimų bendrovė “Gaumina” sukūrė programinę įrangą “Sabesi”, kuri atpažins, kokios tematikos turinį daugiausia renkasi puslapio lankytojas, kokį informacijos formatą labiausiai mėgsta – tekstą ar vaizdą.

Pagal tai kiekvienam internautui bus pateikiama tik jam skirta informacija – jei naujienų portalo lankytojas daugiausia skaito politines ir sporto naujienas, atitinkamai ši informacija portale bus išdėstyta matomiausiose pozicijose, o kitos temos bus antrajame plane. Mėgstančiam vaizdo naujienas, visa informacija pirmiausia bus pateikiama kaip videonaujienos. o tekstų skaitytojui – kaip tekstai, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Programa išanalizuoja tinklalapio lankytojo elgesio istoriją ir informaciją pateikia kiekvienam asmeniškai pagal jo prioritetus”, – sako “Gaumina” vadovas Darius Bagdžiūnas.

Pasak jo, paprastai informacija tinklalapiuose pateikiama visiems pagal vieną kurpalį, tačiau vidutiniškai 20 proc. lankytojų neranda ar nesupranta informacijos, todėl gali pereiti pas konkurentus.

“Sabesi” gali būti įdiegta bendrovių komerciniuose tinklalapiuose, naujienų portaluose, elektroninės komercijos svetainėse.

Programinę įrangą “Gaumina” kūrė daugiau nei trejus metus, kartu su Europos Sąjungos lėšomis investuota daugiau nei 0,5 mln. litų, o grąžos tikimasi per 4-5 metus. Šiuo metu sistema jau diegiama vienoje Lietuvos įmonėje, deramasi su daugiau klientų.

Interneto puslapių programinė įranga “Sabesi” yra vienas iš projektų, kurie bus pristatomi Lietuvos delegacijos kitą savaitę Londone dešimties premjerų susitikime “UK Nordic Baltic Summit”.

“Gaumina” veikla vykdo Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...