2010 Lapkričio 09

Spaudos aktualija

Gariūnų prekiautojai priešinasi perkėlimui

veidas.lt

Vilniaus Gariūnų prekiautojai priešinasi perkėlimui į naujas patalpas. Juos baugina painios naujos sutartys, tūkstantinis užstatas ir brangesnė nuoma. Turgaus savininkai tikina, jog nepatenkintųjų yra tik saujelė, tačiau platesnių komentarų apie naują pastatą nepateikia.

Prekybininkai piktinasi, jog dėl darbo naujose patalpose nevyksta jokios civilizuotos derybos, o viskas daroma kone jėga. Prekiautojai pirmadienį piketavo prie prezidentūros, rašo “Verslo žinios”.

„Verslo žinios“ rašo:

“Gariūnų prekiautojai priešinasi perkėlimui į naujas patalpas. Juos baugina painios naujos sutartys, tūkstantinis užstatas ir brangesnė nuoma. Turgaus savininkai tikina, jog nepatenkintųjų yra tik saujelė, tačiau platesnių komentarų apie naują pastatą nepateikia.

Anot “Verslo žinių”, AB „Verslo parkas Gariūnai“ prekybininkai teisybės jau ieško valdiškose institucijose. Turgaus valdytojai ragina prekiautojus iš metalinių kioskų persikelti į naujas patalpas ir dirbti „po stogu“. Tačiau prekybininkai piktinasi, jog dėl darbo naujose patalpose nevyksta jokios civilizuotos derybos, o viskas daroma kone jėga.
„Mes buvome gavę įspėjimus, jog teks persikelti. Dalis žmonių rezervavo patalpas. Tačiau senųjų sutarčių niekas nenutraukė, teoriškai jos galioja ir prekyba galėtų vykti ir senuose metaliniuose kioskuose. Tačiau prekiautojai įspėti, kad jei nepersikels iki lapkričio 16 d., senosiose darbo vietose bus atjungta elektra“, – VŽ sakė prekiautojų atstovė Irina Antulienė.
Prekybininkai sako, jog gerais laikais mokėti daugiau nei tūkstantį litų už nuomą buvo galima, tačiau šiuo metu apyvartos tiek kritusios, jog geriau likti šalti kioske nei mokėti brangiau už komfortą.
„Klausimas apie nuomos kainas labai įdomus. Niekas tiksliai nežino, kokios jos bus. Su žmonėmis apie tai niekas nesikalba, tačiau persikelti verčia“, – nerimauja p. Antulienė..”

„Vilniaus diena“ praneša:

10 tūkst. litų už prekybos vietą naujame paviljone nesutinkantys mokėti Gariūnų turgaus prekybininkai piketavo prie prezidentūros.

Gariūnų prekybininkų vargai prasidėjo daugiau kaip prieš mėnesį. Turgavietę administruojančios įmonės tuomet išplatino įspėjimus, kad iki lapkričio 1-osios prekybininkai turi apleisti savo metalinius kioskus ir išsikraustyti į naujai suręstą paviljoną, o už prekybos vietą šiame paviljone iš prekybininkų buvo pareikalauta vienkartinio 10 tūkst. litų mokesčio.

Į konfliktą įsikišus Ūkio ministerijai, turgaus administratoriai atlyžo. Jie pranešė, kad ankstesni įspėjimai nebegalioja, o milžiniškų sumų už prekybos vietą niekas nebereikalaus. Tačiau taika ir ramybė truko neilgai.

Gariūnų turgavietę administruojančių bendrovių „Jurgena“, „Posūkis“ ir „Geruda“ atstovai tikina, kad reikalaujami 10 tūkst. litų yra ne mokestis, o užstatas. Iš šios sumos būtų išskaičiuojami nuomos mokesčiai, jei kuris nors prekybininkas nustotų juos mokėti. Tačiau tokius argumentus prekybininkai vadina pasityčiojimu.

Su Gariūnų turgaus administratorių savivale prekybininkai iki šiol bandė kovoti pasitelkę Ūkio ministerijos specialistus, tačiau šios priemonės didelių rezultatų nedavė. Turguje šeimininkaujančios įmonės ministerijos atstovų paprasčiausiai neįsileidžia. Pirmadienį prekybininkai į savo problemas bandė atkreipti Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Du prekybininkų atstovai išdėstyti savo bėdų buvo pakviesti į prezidentūrą.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...