2011 Gruodžio 12

Gandai apie “Swedbank” kilo Latvijoje

veidas.lt

Praėjusį savaitgalį Latvijoje prie “Swedbank” bankomatų pirmiausia puolė rusakalbiai šalies gyventojai, teigia Estijos „Swedbank” padalinio mažmenos bankininkystės vadovė Ulla Ilison.

Pirmadienį interviu Estijos visuomeniam radijui ji pareiškė viltį, kad jau pradėtas baudžiamasis tyrimas nustatys, kas skleidė gandus, kurių negalima pavadinti kitaip kaip “piktavališkais” ir “neatsakingais”.

Naujienų agentūrų pranešimu, “Gandai ėmė sklisti socialiniuose tinkluose. Aktyvumas prie bankomatų buvo ypač didelis tuose gyvenamuosiuose rajonuose, kur daugumą sudaro rusakalbiai”, – sakė U. Ilison.

Anot jos, pirmadienį padėtis Latvijoje kur kas ramesnė. Tai – didelis šios šalies finansų kontrolės įstaigų nuopelnas.

Latvijos saugumo policija pradėjo baudžiamąjį procesą dėl gandų apie “Swedbank” bankrotą, kuriais siekiama destabilizuoti situaciją šalyje. Apie tai pirmadienį po vyriausybės posėdžio žurnalistams pranešė šalies premjeras Valdis Dombrovskis.

Panika iš pradžių kilo regionuose, o sekmadienį vakare prie bankomatų ilgos eilės nusidriekė ir Rygoje. Kai “Swedbank” bankomatai buvo ištuštinti, žmonės nuskubėjo prie kitų bankomatų.

Jelgavoje ilgos eilės nusidriekė ne tik prie “Swedbank”, bet ir SEB, “Nordea”, “Danske banka”, “GE Money” ir kitų bankų bankomatų.

Iš viso savaitgalį banko klientai Latvijoje atsiėmė apie 25 mln. latų indėlių – maždaug trečdalis “Swedbank” bankomatų iki sekmadienio vakaro buvo ištuštinta.

Banko “Swedbank” valdybos pirmininkas Latvijoje Maris Mancinskis pirmadienio rytą sakė, kad pinigus iš banko atsiėmė 10 tūkst. klientų. M. Mancinskis pabrėžė, kad atsiimtų pinigų suma nepaveiks banko operacijų, nes sudaro tik vieną procentą visų indėlių. “Jeigu mums prireiktų papildomų lėšų, jas pasiūlyti pasirengęs pagrindinis bankas”, – sakė M. Mancinskis.

Pirmadienio rytą “Swedbank” klientai galėjo pasiimti pinigų iš 170-ies bankomatų, 130 – jau buvo ištuštinti. Ilgiausios eilės prie “Swedbank” bankomatų nusidriekė Jelgavoje ir Ventspilyje.

Tuo tarpu Lietuvoje panika dėl “Swedbank” finansinių problemų nekilo – bankas pirmadienį dirba įprastu režimu.

Švedijos bankas “Swedbank” pirmadienį pareiškė, kad banko pozicijos daugiau nei stabilios, ir gandai apie jo bankrotą nepagrįsti.

Bankas patvirtino, kad savaitės pabaigoje iš bankomatų Latvijoje išimta tris kartus daugiau grynųjų nei paprastai savaitgaliais. “Swedbank” seka situaciją Latvijoje ir garantuoja, kad klientai galės atsiimti savo pinigus, jei panorės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...