2012 Spalio 29

Gintaras Sarafinas

Gal vis dėlto sveikstame?

veidas.lt


Gal būsiu palaikytas nepataisomu optimistu, bet manau, kad mūsų visuomenė sveiksta. Ar bent jau didžioji jos dalis. Tokia išvada peršasi žvelgiant tiek į priešrinkiminį mėnesį, tiek į rinkimų rezultatus. Visiškai aišku, kad būsimame Seime juokdarių bus 13 vienetų mažiau, nei buvo šiame. Nebus nei valinskų, nei nedzinskų, nei karalių, nei babilių, nebus net baukučių. Taigi jau švariau, jau sveikiau.
Sveikatos būsimam Seimui pridės ir tai, kad jame bus gerokai mažiau “Tvarkos ir teisingumo” populistų. Mat šiai partijai pastarieji rinkimai buvo tikrai nesėkmingi, o Rolandas Paksas šiemet buvo išstumtas ne tik iš politikos, bet jau net ir iš politikos paraščių. Sveikatą liudija ir tai, kad “Drąsos kelio” partija per šiuos rinkimus gavo tris kartus mažiau mandatų, nei tikėjosi. Tad destruktyvumo ir neprognozuojamumo galbūt nebus tiek jau daug, kiek galėjo būti.
Atsiras tvirtinančių, kad Darbo partijos proveržis visuomenės sveikimo tikrai neliudija. Tačiau kaip čia pasakius… Manau, kad žmonių mulkinimo virtuozui Viktorui Uspaskichui jau visai netrukus toji pergalė gali tapti gana sprangi. Jei jau dabar tokia neatrodo. Prieš aštuonerius metus jam buvo leista gana netrumpai ir gana laisvai pasidarbuoti vykdomojoje valdžioje bei pasitvarkyti savo reikalus. Po šių rinkimų nei jis, nei jo partiečiai tokių šansų neturės.
Kadangi per šiuos rinkimus Darbo partija tikrai galingai “apsitapšnojo” su balsų pirkimo skandalais, kadangi teisme visu tempu vyksta Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos nagrinėjimas, kadangi paaiškėjo, kad su Darbo partija siejamuose žiniasklaidos leidiniuose algos mokamos vokeliuose (o tai liudija, kad V.Uspaskichas šiuo požiūriu nepagydomas) ir kadangi Mokesčių inspekcija su įvairiausiomis specialiosiomis tarnybomis “darbiečius” narstys po kaulelį, kyla labai didelis klausimas, ar “darbiečiai” per ateinančius ketverius metus apskritai galės prisiliesti prie vykdomosios valdžios. Juolab kad Andrius Kubilius, išgirdęs apie balsų pirkimo atvejus per šiuos rinkimus, jau visai kategoriškai pareiškė, jog konservatoriai į koaliciją su Darbo partija tikrai neis.
Ir net jei “darbiečiai” kažkokiais kitokiais būdais prisilies prie realios valdžios, kažkodėl neabejoju, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė juos pastatys ant ausų arba ant blakstienų. Ir kontrolė bus tikrai galingesnė, nei buvo tada, kai V.Uspaskichas darbavosi ūkio ministru. Tiek iš visų tarnybų, tiek iš žiniasklaidos pusės, ir jau nuo pirmosios dienos. Ypač visi laukia minimalios algos padidinimo iki 1509 Lt ir nedarbo panaikinimo Lietuvoje.
Tiesa, to laukia nelabai sveika visuomenės dalis (nes nedarbo pasaulyje dar niekas nėra panaikinęs), bet sveikoji visuomenės dalis deda visas pastangas, kad pagydytų apspangusius, Viktorėlio virusu užsikrėtusius tautiečius. Ir daro tai labai sėkmingai: dar net nesibaigus Seimo rinkimams jau visu gražumu buvo atskleistas Darbo partijos ir jos lyderių papuvimas. Jei jiems bus leista pūti          kur nors politinio komposto duobėje, tada jau visai užtikrintai bus galima tvirtinti: mūsų visuomenę apleidžia dalis bjaurių ligų.
Baigdamas Socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus norėčiau pasiteirauti: šiemet vasarą privačiame pokalbyje minėjote, kad socialdemokratams su “darbiečiais” ir ypač su V.Uspaskichu ne pakeliui. Ar kažkas pasikeitė? Ar jūs žodžio žmogus?

Dar net nesibaigus Seimo rinkimams jau visu gražumu buvo atskleistas Darbo partijos ir jos lyderių papuvimas.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Dz Dz rašo:

  O gal jau karščiuojam- 8 pšekai sėdi parlamente?

  Kad nereikėtų amputacijos- ir skubios…

 2. Kurmis Kurmis rašo:

  Gerai, kad prezidentę mąstančią turime. Ir gana kietą.

 3. Julius >> Dz Julius >> Dz rašo:

  Ir ką? Tau geriau vietoj jų būtų buvę matyt 8 papildomus DP, TT ar DK kandidatus? Man tai ne.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...