2010 Lapkričio 02

Rinkimai

G. Navaitis siūlo reitinguoti kandidatus ir žemyn

veidas.lt

Šiandien Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gediminas Navaitis pateikė siūlymus, skirtus tobulinti rinkimų tvarką bei stiprinti demokratinius procesus.

Pagal esamą rinkimų tvarką daugiamandatės rinkimų apygardos biuletenyje rinkėjas pažymi tą kandidatų sąrašą, už kurį jis balsuoja „už“ ir, pareikšdamas nuomonę dėl kandidatų sąrašo, specialiai tam skirtuose biuletenio laukeliuose įrašo penkių pasirinktų šio sąrašo kandidatų rinkimų numerius. Tuo būdu už šiuos kandidatus atiduodami pirmumo balsai.

Parengto projekto tikslas – numatyti rinkėjui galimybę daugiamandatės rinkimų apygardos biuletenyje ne tik palaikyti kandidatus, t.y. atiduoti jiems pirmumo balsus, bet ir išreikšti nepalaikymą –  išbraukti iš kandidatų sąrašo penkis kandidatų rinkimų numerius.

„Siūlymo tikslas – užtikrinti, kad būtų tinkamai įgyvendinta rinkėjų valia dėl sąraše esančių kandidatų. Šiandien nėra galimybės balsuojant už partiją aiškiai išreikšti nepritarimą kuriam nors į jos rinkiminį sąrašą įtrauktam kandidatui. Įstatymo pakeitimas leistų tai padaryti“, – teigia Seimo narys G. Navaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...